Aktualności 2016/2017 - WEBSITE X5 UNREGISTERED VERSION - strona szkoły

Idź do spisu treści

Menu główne:

Archiwum > 2016/2017
AKTUALNOŚCI 2016/2017


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Drodzy Uczniowie i Rodzice,
23 czerwca kończy się rok szkolny 2016/2017. O godz. 8:30 zapraszamy na mszę świętą. 
O 9:45 odbędzie się apel dla uczniów kl. I - VI SP oraz I - II GIM, natomiast o 11:00 w sali gimnastycznej odbędzie się akademia dla uczniów kl. III GIM.

Serdecznie zapraszamy!

Życzymy udanych, słonecznych, rodzinnych i miłych wakacji!

KONKURS MULTIMEDIALNO - HISTORYCZNY

O takie nagrody, ufundowane przez Regionalne Ognisko Historyczne, rywalizowali uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie "Krupski Młyn mało znany, zapomniany"

WYGRANA GRUPY TEATRALNEJ

8 czerwca 2017r. grupa teatralna "Marionetki" ze Szkoły Podstawowej zajęła I miejsce w VII Regionalnym Konkursie Małych Form Teatralnych "Teatroida" w Bytomiu. Wyróżnienie aktorskie zdobyła Lena Pazdyga.


Organizator: Sylwia Serafin - Pazdyga

DYŻUR W ŚWIETLICY

16 czerwca, w piątek po Bożym Ciele od godziny 8:00 do 14:00 odbywać się będą zajęcia świetlicowe. Serdecznie zapraszamy chętnych uczniów.


DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca nauczyciele dołożyli wszelkich starań, by czas w szkole upłynął uczniom w wyjątkowo przyjemnej atmosferze.
Dzień rozpoczął się od klasowych zmagań kulinarnych. Ich celem było przygotowanie zdrowych sałatek, kanapek czy koktajli. Po pożywnym śniadaniu udaliśmy sie do sali gimnastycznej na „Odlotową lekcję“, czyli pokaz sokolniczy. Opiekunowie dzikich ptaków z Myszkowa odwiedzili nas wraz z puchaczem, płomykówką, jastrzębiem, sokołem i puszczykiem. Opowiedzieli nam o zwyczajach swych skrzydlatych podopiecznych, pokazali ich niezwykłe zdolności oraz zaprosili chętnych do udziału w sesji fotograficznej.
Kolejnym etapem były zajęcia sportowe. Uczniowie zaopatrzeni w mapki ruszyli w teren, aby dotrzeć do wskazanych punktów kontrolnych i wykonać konieczne zadania.
Ostatnim punktem programu były występy artystyczne.
W Dniu Dziecka to nauczyciele borykali się na scenie z tremą, a uczniowie byli widzami. Przedstawienie „Bajki dla potłuczonych“ spotkało się z żywiołowym przyjęciem uczniów naszej szkoły!
Panie Kucharki przygotowały dla każdego dziecka słodką niespodziankę.


TEST WIEDZY O ŻYWNOŚCI I ŻYWIENIU

W dniu 25.05.2017r. w Zespole Szkół w Krupskim Młynie odbył się po raz drugi ,,Test wiedzy o żywności i żywieniu’’. Wzięło w nim udział 9 uczniów naszej szkoły.

I miejsce: Anna Jaruszowic – 57 pkt
II miejsce: Natalia Klak – 50 pkt.
III miejsce: Aleksandra Wocław i Piotr Ziaja – 37 pkt.

Wszystkim biorącym udział gratulujemy :)

Organizator: Kinga Klak
CZEKOLADA – KRÓLOWA SŁODYCZY

Dnia 17.05.2017r. w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Dzień Czekolady.
Wszystko po to, by umilić szkolne życie. Dzieci poznały czekoladowe ciekawostki. Dowiedziały się, jaka jest historia tego smakołyku.
Uczestniczyły w licznych zabawach i konkurencjach. Musiały na przykład wykonać czekoladowy makijaż. Dużą atrakcją było poszukiwanie czekoladowego skarbu.
To był wyjątkowo słodki dzień.
Przekonaliśmy się, że czekolada naprawdę poprawia humor!

ORGANIZATORKI:
p. Barbara Miklis – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej
p. Sylwia Serafin-Pazdyga – nauczycielka świetlicy ZAWODY POWIATOWE – MINIPIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW 12 V 2017

Dnia 12 maja 2017r. (piątek) reprezentacja chłopców ze Szkoły Podstawowej zmierzyła się w Mistrzostwach Powiatu Tarnogórskiego w Piłce Nożnej Chłopców
w Radzionkowie. Do rywalizacji stanęło 6 drużyn. Drużyna naszych chłopców wywalczyła IV miejsce.

Reprezentacja naszej szkoły:
1. Zubik Krzysztof
2. Lalak Antoni
3. Parkitny Kacper
4. Zuterek Dawid
5. Gawlik Marek
6. Biesik Tomasz
7. Karaś Semir
8. Lalak Maciej
9. Kopeć Jakub
10. Gryska MateuszKinga Klak


ZIELONA SZKOŁAW dniach od 16.05.2017r. do 29.05.2017r. dzięki dofinansowaniu w kwocie 6600 zł 27 dzieci z klas III Szkoły Podstawowej w Krupskim Młynie będzie brało udział w wyjeździe śródrocznym (zielona szkoła) do Jastrzębiej Góry.

TEATR JEST AKTYWNĄ REFLEKSJĄ NAD SAMYM SOBĄ
 
Dnia 28 kwietnia br. odbył się już V Regionalny Przegląd Małych Form Teatralnych organizowany przez Zespół Szkół w Krupskim Młynie.
W tym roku rywalizowały ze sobą grupy z Piekar Śląskich, Siemianowic Śl. oraz Krupskiego Młyna. Zwycięzcami tegorocznego przeglądu zostali aktorzy z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Krupskim Młynie, którzy przygotowali spektakl pt. „Jak żyć? - na podstawie książki „Oskar i Pani Róża”.
Drugie miejsce zajęła grupa „Wyjście awaryjne” z Gimnazjum w Zespole Szkół w Krupskim Młynie (spektakl pt. „Stworzenie świata”) oraz grupa „Antrakt” z Gimnazjum SRKAK w Siemianowicach Śląskich (spektakl „Brak sensu, aniołek, żyrafa i stołek”).Trzecie miejsce przypadło grupie teatralnej MG1 z Gimnazjum nr 1 w Piekarach Śląskich (spektakl „American Dream”).
Po przedstawieniach konkursowych wystąpiła grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej w Krupskim Młynie, która spektaklem  „Proszę mnie przytulić” umiliła gościom czas oczekiwania na werdykt jury.
Jak co roku jurorzy -  aktorzy z Warszawy: p. Ewa Gorzelak-Dziduch i Zbigniew Dziduch przygotowali dla młodzieży warsztaty teatralne i przekazali cenne wskazówki do dalszej pracy.
Jesteśmy wdzięczni sponsorom, którzy pomogli nam w przygotowaniu przeglądu.
Dziękujemy: Nadleśnictwu Zawadzkie, Spółdzielni „Chemik”, Bankowi Spółdzielczemu w Tworogu, GS w Tworogu oraz  Państwu Ewie i Zbigniewowi Dziduch.


Sylwia Serafin - Pazdyga
 

POWIATOWE ZAWODY W MINIPIŁCE RĘCZNEJ – 03 IV 2017

Reprezentacja chłopców ze Szkoły Podstawowej pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego zmierzyła się w Powiatowych Zawodach Minipiłki Ręcznej Chłopców. Chłopcy rywalizowali z drużyną ze Szkoły Podstawowej w Tworogu i w Potępie. Ostatecznie nasza drużyna zajęła drugie miejsce. Gratulujemy.

Opiekunowie: Kinga Klak, Krystyna Pilarska

DZIEŃ ŚLĄSKI

10 kwietnia 2017r. klasa II gimnazjum przedstawiła projekt pt. „Śląsk znany i nieznany”. Uczniowie mieli okazję zobaczyć prezentację multimedialną, przedstawiającą interesujące miejsca na Śląsku.
W śląskiej izbie zgromadzono przedmioty codziennego użytku: szolki, widołki, ryczki, nudelkule i wiele, wiele innych. Oko i żołądek mogliśmy nacieszyć śląskimi smakołykami: kołoczem, roladą z modrą kapustą, karminadlem. Wysłuchaliśmy śląskich wierszy, przyśpiewek i rymowanek. Na gazetkach znalazły się informacje o znanych Ślązakach. Zwieńczeniem projektu był konkurs plastyczny o tematyce Śląska dla wszystkich klas, nagrodzony kopalniakami.

E. Klimaszewska


DZIEŃ PIZZY

10.04.2017r. odbył się w świetlicy szkolnej Dzień Pizzy. Mali kucharze mogli wykazać się swymi możliwościami kulinarnymi poprzez wykonanie samodzielnie własnej pizzy, którą potem mogli smacznie sobie zjeść.

Sylwia Serafin - Pazdyga


REJONOWY PRZEGLĄD TEATRALNY

04.04.2017r. młodsza grupa teatralna wzięła udział w Rejonowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Zawadzkiem. Zdobyła wyróżnienie za przedstawienie kukiełkowe pt. "Proszę mnie przytulić". 
Wystąpiła również z tym przedstawieniem przed młodszymi kolegami i koleżankami w Przedszkolu w Krupskim Młynie oraz dla dzieci w naszej szkole.

Sylwia Serafin - PazdygaZAWIADOMIENIE O NABORZE DO KLASY I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Dyrekcja Zespołu Szkół w Krupskim Młynie informuje,że w sekretariacie szkoły w dniach od 03.04.2017r. do 20.04.2017r.
w godzinach od 700 do 1430 odbędą się zapisy do klasy I Szkoły Podstawowej im. J. Dąbrowskiego w Krupskim Młynie na rok szkolny 2017/2018.
Przy zapisywaniu syna/córki należy przedstawić dowód osobisty i wypełnioną kartę przyjęcia dziecka do szkoły (karta do odbioru w przedszkolu lub w sekretariacie szkoły albo do pobrania poniżej).

Podstawa prawna: Ustawa o Systemie Oświaty z dnia 7 września 1991r., art. 18, pkt 1 (tekst jednolity Dz. U. 2004r., Nr 256, poz 2572)


ZAWODY POWIATOWE – 29 III 2017

Drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej po świetnej grze zespołowej zajęła III miejsce w Powiatowych Zawodach Piłki Siatkowej Chłopców w Nakle Śląskim.
W turnieju brało udział siedem drużyn. Emocje były niesamowite. Wszyscy oglądali mecz z zaciekawieniem oraz wspierali swoje drużyny. Gratulujemy.

Skład drużyny:
1. Mateusz Wikariak
2. Oskar Sowa
3. Krzysztof Zubik
4. Gabriel Maciejewski
5. Sebastian Maciuch
6. Kacper Parkitny
7. Antoni Lalak
8. Kacper Kruszewski
9. Maciej Światły
10. Mateusz Gryska

Kinga Klak
OGŁASZAMY KONKURS

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w V Regionalnym Przeglądzie Małych Form Teatralnych. Poniżej zamieszczamy regulamin i kartę zgłoszeniową do pobrania.


ZAWODY POWIATOWE – SIATKÓWKA 23 III 2017
Już po raz kolejny reprezentacja chłopców z naszego Gimnazjum wzięła udział w Powiatowych Zawodach w Piłce Siatkowej Chłopców w Ożarowicach. 
W rozgrywkach uczniowie rywalizowali w dwóch grupach. Niestety, naszej drużynie nie udało się zdobyć miejsca na podium. Uczniom należą się słowa uznania za udział w zawodach, zaangażowanie, walkę do ostatniego punktu i grę fair play.
Skład drużyny:
1. Jakub Janiszek
2. Wojtek Świchura
3. Daniel Opala
4. Patryk Pielka
5. Piotr Ziaja
6. Dawid Martyniuk
7. Bartosz Neumann
8. Aleksander Smoll
9. Patryk Waszczyszyn
10. Dawid PielkaKinga KlakGMINNE ZAWODY W MINISIATKÓWCE – 21 III 2017

W pierwszy dzień wiosny w naszej szkole odbyły się Gminne Zawody w Minisiatkówce Dziewcząt i Chłopców. 
Reprezentacje naszej szkoły rywalizowały z uczniami Szkoły Podstawowej w Potępie. Drużyny dziewcząt i chłopców zwyciężyły
w zawodach i będą reprezentowały Gminę w zawodach na szczeblu powiatowym. Wszystkim uczestnikom rozgrywek gratulujemy.

Krystyna Pilarska
Kinga Klak


PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marca do Krupskiego Młyna przybyła długo wyczekiwana wiosna. Tym serdeczniej witali ją uczniowie Zespołu Szkół w Krupskim Młynie.
Klasy I-III otrzymały tajemniczy list. W specjalnie zaadresowanych kopertach czekały na uczniów informacje o zadaniach, z jakimi należało się zmierzyć na terenie szkoły. Najmłodsi wraz z wychowawcami wyruszyli na poszukiwania. Było mnóstwo szaleństwa i radości. Uczniowie mieli okazję zobaczyć przedstawienie pt. „Witaj, wiosno”, przygotowane przez klasę II b szkoły podstawowej, po czym wszyscy wyruszyli na spacer w poszukiwaniu zwiastunów nowej pory roku. Po powrocie do szkoły na dzieci czekały kolejne atrakcje. Starsi koledzy z III klasy Gimnazjum przygotowali zajęcia artystyczne pod hasłem ,, Pablo Picasso też lubił wiosnę”. Z wyciętych figur geometrycznych i pieczątek z ziemniaków powstały piękne prace plastyczne. Inni robili plakaty w kubistycznym stylu.
Młodzież klas IV-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum za pomocą ręcznie wykonanych rekwizytów, strojów i scenografii przedstawiła ,,Żywe obrazy” słynnych mistrzów sztuki. Mieliśmy okazję zobaczyć np. ,,Lekcję anatomii doktora Tulpa” Rembrandta, dzieło ,,Zbierające kłosy” Milleta, ,,Kolejka trwa” Wróblewskiego oraz wiele innych wspaniałych obrazów. Witanie wiosny było nie tylko miłe i radosne, ale też bardzo kształcące.


„MAM TALENT”!

Dnia 06 marca 2017r. odbył się w naszej szkole przegląd młodych talentów dla dzieci z klas I-VI szkoły podstawowej. Uczniowie pokazali swoje umiejętności muzyczne i wokalne.
Jurorzy wyłonili zwycięzców:
Kat. I-III
1 miejsce: Emilia Brodziak- gra na skrzypcach
2 miejsce: Oliwia Łopata – gra na keyboardzie
3 miejsce: Weronika Mańka - śpiew
Kat. IV-VI
1 miejsce: Lena Pazdyga i Oliwia Kędzierska – śpiew z inscenizacją
2 miejsce: Julia Huczko i Mateusz Wikariak – śpiew
3 miejsce: Natasza Bartyla – śpiew.
Przyznana została również nagroda publiczności. Otrzymały ją jednogłośnie artystki z kl. IV: Lena Pazdyga i Oliwia Kędzierska.
OSTATKI NA SPORTOWO – 28 II 2017

Ostatni dzień karnawału upłynął w naszej szkole na sportowo. Nasi gimnazjaliści, zarówno dziewczęta jak i chłopcy, rozegrali mecz towarzyski z uczniami z Gimnazjum w Brynku. Chłopcy zwyciężyli, dziewczyny jednak nie pokonały rywalek.
Wszystkim uczestnikom rozgrywek gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.


Kinga KlakJABŁUSZKOWE PYSZNOŚCI.

W piątek 24 lutego w szkolnej świetlicy odbyły się zajęcia, na których piekliśmy jabłuszkowe ciasteczka. Wielką frajdę sprawiło dzieciom rozwałkowywanie ciasta, wycinanie różnych kształtów, układanie na nim jabłek i posypywanie cynamonem. Gdy ciasteczka były już gotowe zostały umieszczone na blachach i zaniesione do kuchni.
Ich zapach rozchodził się po całej szkole. Dzieci z wielkim apetytem jadły przygotowane przez siebie słodkości.


Sylwia Serafin-Pazdyga, Anna Wosińska

WARSZTATY ARTYSTYCZNE
 
Dnia 22.02. odbyły się warsztaty artystyczne z udziałem GBP w Krupskim Młynie. Tematem zajęć były lampiony karnawałowe. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały z rolek po papierze toaletowym piękne kolorowe lampiony, którymi potem ozdobiliśmy świetlicę.

Sylwia Serafin

W KARNAWALE SAME BALE!

20 lutego to w Zespole Szkół KARNAWAŁOWY PONIEDZIAŁEK. Zgodnie z tradycją to czas maskarad, zabaw i tańców. Dlatego też uczniowie i nauczyciele przybyli do szkoły w różnorodnych przebraniach.
Dużo radości sprawił nam mistrzowski pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu Pani Patrycji Jaruszowiec i Marcina Karpińskiego.
Okazję do tanecznych popisów mieli też nasi uczniowie – popołudniu odbyła się karnawałowa dyskoteka.
CZESKI BŁĄD?

17.02.2017r. klub europejski „Europa Młodych” zorganizował w naszej szkole Dzień Czeski. Z tej okazji przygotowano: taneczną niespodziankę- polkę, „coś na ząb”- knedliczki, wspaniałe widoki- prezentację i konkurs mowy czeskiej. Nasz południowo – zachodni sąsiad stał nam się jeszcze bliższy.


Organizator: E. Klimaszewska

WARSZTATY EKOLOGICZNE LEGO

W 2002 roku zaczęła się współpraca Zespołu Szkół w Krupskim Młynie ze Stowarzyszeniem Ekologiczno-Kulturalnym Klub Gaja
z Bielska-Białej. 15 lutego odbyły się warsztaty ekologiczne prowadzone przez Jarosława Kasprzyka z Klubu Gaja, który przedstawił uczestnikom najważniejsze pożytki ekologiczne i środowiskowe płynące ze zróżnicowanego środowiska rolnego, omówił również kilka charakterystycznych gatunków roślin i zwierząt żyjący w mozaice łąk, pastwisk, miedz, pól uprawnych i zadrzewień. Ciekawe było przekazanie poprzez ciekawą i kreatywną zabawę wiadomości na temat różnorodności biologicznej, w szczególności roli zarośli śródpolnych na terenach rolniczych i rolnictwa ekologicznego.
Uczniowie klas II, III i IV podczas warsztatów budowali z klocków Lego makietę pól uprawnych z uwzględnieniem zarośli śródpolnych i żyjących tam organizmów żywych.

Uczniowie kl. III gimnazjum podczas godzinnych zajęć poznali różne gatunki drzew i krzewów oraz zwierząt charakterystycznych dla zadrzewień śródpolnych, poznali ich rolę i znaczenie dla przyrody, gospodarki i społeczeństwa. Dowiedzieli się jaki wpływ mają zmiany klimatu na środowisko naturalne i zanikanie bioróżnorodności, a także zobaczyli korzyści płynące ze zrównoważonego rolnictwa i ekoturystyki.


Anna Tropper


BAL KARNAWAŁOWY
 
Karnawał to czas zimowych balów, maskarad, pochodów i tańców. W środę 8 lutego 2017r. o godzinie 16.00 w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa, w której uczestniczyli uczniowie klas I-III.
Na ten dzień sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. W przygotowaniu dekoracji uczestniczyli uczniowie i nauczyciele. Niecodzienny wygląd sali wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy., którą prowadził profesjonalny DJ. Dzieci przebrane w kolorowe stroje wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów.
W trakcie przerwy był czas na słodki poczęstunek. Aby uwiecznić te chwile, wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia w karnawałowych przebraniach.
Po godzinie 18.00 zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie wrócili do swoich domów. Kolejne karnawałowe szaleństwo za rok.
Wszystkim rodzicom, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa karnawałowa udała się , serdecznie dziękujemy.
 
W imieniu wychowawców klas I-III
Dorota Goniwiecha

PLAN LEKCJI

Po feriach zacznie obowiązywać nowy plan lekcji. Można go pobrać stąd.

PLAN ZAJĘĆ FERYJNYCHŚWIĄTECZNE CUDA WYKONANE PRZEZ ARTYSTÓW Z KLAS I-III SP DO PODZIWIANIA W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ.

Mali artyści wykonali renifery, choinki, anioły z przeróżnych materiałów: folii aluminiowej, bibuły, masy solnej, rolek papierowych,wełny, tektury...
Wykonane ozdoby najlepiej prezentują zdjęcia. 

Anna Wosińska
ŚWIĄTECZNE WYPIEKI

Już po raz kolejny uczniowie IIIb SP doskonalili swoje kulinarne umiejętności. Po pieczeniu chleba, pizzy, ciasteczek z wróżbą przyszła pora na choinki z ciasta francuskiego. Wycięty trójkąt z ciasta francuskiego został posmarowany kremem czekoladowym, powidłami lub makiem i przykryty drugim trójkątem. Tak przygotowaną choinkę należało odpowiednio ponacinać i powywijać. Brzmi to bardzo skomplikowanie, ale efekt był rewelacyjny. Zobaczcie sami.

Anna WosińskaSPOTKANIE Z PANEM MARCINEM ŚWIERCEM - 20 XII 2016

Już po raz drugi gościliśmy w naszej szkole polskiego biegacza długodystansowego, ultramaratończyka, zawodnika i złotego medalistę polskiej kadry narodowej w biegach górskich na długim dystansie oraz pierwszego mistrza w skyrace w Polsce – p. Marcina Świerca. W tym roku uczniowie klas I i II Gimnazjum oraz II a Szkoły Podstawowej mieli możliwość sprawdzenia swojej sprawności fizycznej i kondycji w zajęciach, które przygotował nam zaproszony Gość. Dowiedzieliśmy się, jak prawidłowo przygotować nasze ciało do biegania. Składamy serdeczne podziękowania
za przybycie i spotkanie z dziećmi. Zachęcamy do śledzenia dalszych sukcesów p. Marcina Świerca na stronie internetowej: www.marcinswierc.pl.


Organizator: Kinga Klak.


TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO DLA GIMNAZJUM

13 grudnia 2016r. w Gimnazjum odbył się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego dla chłopców. W rozgrywkach wzięło udział 5 chłopców. Po zaciętej rywalizacji wyłoniliśmy zwycięzców:
I miejsce: Daniel Opala
II miejsce: Dawid Pielka
III miejsce: Romek Buch
Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Organizator: Kinga Klak

WARSZTATY Z AKADEMIĄ MAŁEGO INŻYNIERA

W dniach 8. i 9. grudnia gościliśmy w szkole instruktorów z Akademii Małego Inżyniera w Lublińcu. Przeprowadzili oni dla naszych uczniów zajęcia w formie nowoczesnych warsztatów, w których każdy uczestnik brał aktywny udział.
Dwuosobowe zespoły uczniowskie budowały robota z klocków Lego WeDo i wyposażały go w silnik elektryczny, mikrokontroler oraz czujnik ruchu. Druga część warsztatów polegała na zaprogramowaniu konstrukcji w taki sposób, aby robot sam rozpoznawał ruch i odpowiednio na niego reagował.
Podczas warsztatów uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością, kształtując jednocześnie zmysł estetyczny, poczucie ładu i celowości konstrukcji, a także zdolności sensoryczne i motoryczne. Ucząc się poprzez zabawę, realizowali potrzebę interakcji z innymi ludźmi i rozwijali zdolności poznawcze, które kiedyś mogą przerodzić się w prawdziwe, naukowe pasje.

Katarzyna Szafirowicz – PolokTOWARZYSKIE SPOTKANIE

            W dniu 08.12.2016r. (czwartek) w hali sportowej odbył się towarzyski mecz halowej piłki nożnej uczniów naszego Gimnazjum z młodzieżą z Technikum Leśnego w Brynku. 
Nasi reprezentanci, niestety, przegrali w sparingu, ale zdobyli kolejne doświadczenie. W niełatwym meczu dla naszej drużyny bramki zdobyli: Piotr Ziaja i Mateusz Kempa.


Organizator: Kinga Klak


MIKOŁAJKOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

W dniach 7-8 grudnia 2016r. w Szkole Podstawowej odbył się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego dla chłopców. W rozgrywkach wzięło udział 10 chłopców. Po zaciętej, ale uczciwej rywalizacji wyłoniliśmy zwycięzców:
I miejsce: Tomasz Biesik, Oskar Sowa, Gabriel Maciejewski
II miejsce: Sebastian Maciuch
III miejsce: Mateusz Wikariak

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizator: Kinga Klak

   MIKOŁAJ W SZKOLE          

6 grudnia naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj. Na spotkanie z gościem przyszły wszystkie dzieci ze szkoły podstawowej. Najpierw zobaczyliśmy występy klasy trzeciej, w których przedstawiona została postać tego świętego. Wesołe piosenki wprowadziły nas w nastrój oczekiwania na prezenty. Po spotkaniu Święty Mikołaj odwiedził dzieci w klasach, by rozdać niespodzianki.

Popołudniu uczniowie klasy trzeciej uświetnili swoimi występami spotkanie św. Mikołaja z najmłodszymi dziećmi, które odbyło się w naszym kościele. 
Chyba poszło im nieźle, skoro Święty Mikołaj wszystkie dzieci obdarował upominkami.   

Organizator: Maria Mielczarek


ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA - 25 XI

Mały, duży, pluszowy, czasem w zabawnym kubraku. Miś, bo o nim mowa, był dziś najważniejszą postacią w szkole. Pojawiał się wszędzie i wzbudzał same pozytywne, ciepłe uczucia.Większość dzieci z klas I-III przyprowadziła do szkoły swojego ukochanego misia, by razem uczestniczyć w kilku miłych wydarzeniach. Pierwszym z nich było obejrzenie prezentacji multimedialnej. Została ona wykonana przez dzieci w ramach konkursu pt: "Miś w obiektywie". Na przerwie herbacianej dzieci mogły wypić herbatkę w towarzystwie misiów, zjeść ciasteczka i wafelki oraz otrzymać misiową pieczątkę. Wspólnie czytaliśmy bajki o Misiu Uszatku, Kubusiu Puchatku i Colargolu. Niektóre dzieci uszyły w tym dniu maskotkę, z którą będą czekały na kolejny przemiły dzień z MISIEM w roli głównej.

Organizatorki: Sylwia Serafn - Pazdyga, Anna Wosińska.

WYSTAWA FOTOGRAFII PANA SEBASTIANA HADRYSIA W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W KRUPSKIM MŁYNIE.

W listopadzie uczniowie klas I-III SP obejrzeli wystawę fotografii p. Sebastiana Hadrysia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krupskim Młynie.  
Pan Sebastian barwnie opowiadał dzieciom o swojej przygodzie z fotografią, fotografowanych miejscach w Gminie Krupski Młyn, 
pokazał sprzęt fotograficzny, dzięki któremu mogły powstać te zdjęcia.  
Wielkim zainteresowaniem dzieci cieszył się aparat Ikonta (z obiektywem Zeissa), który ma już prawie 100 lat.  
Przez moment każdy mógł stać się fotografem, spoglądając na świat przez różne obiektywy, np. szerokokątny, standardowy czy teleskopowy.

Anna Wosińska
Galeria

DZIEŃ BICIA REKORDÓW (17 XI)

Już po raz czwarty biliśmy rekord w skakaniu na skakance. Spośród 50 osób, które podjęły się tego trudu, najlepszą kondycją wykazały się dziewczęta z IIIb SP: Wiktoria Hildebrand, Weronika Pęcherska i Paulina Zaręba. Serdecznie gratulujemy! Dziękujemy wszystkim, którzy skakali wraz z nami.

Organizatorki: Kinga Klak, Anna Wosińska.

DZIEŃ SZWEDZKI

Piątek, 4 listopada był Dniem Szwedzkim w szkole. Przez wszystkie przerwy towarzyszyła nam muzyka kultowego zespołu ABBA.
Klub europejski przygotował wiele atrakcji: gazetkę ścienną, prezentację multimedialną, występ taneczny. Przednią zabawą okazało się karaoke, w którym oprócz młodzieży wzięli udział nauczyciele. Dla najmłodszej dziatwy zorganizowaliśmy miniligę hokejową – strzały do bramki krążkiem za pomocą kija hokejowego. W czasie występów i zmagań sportowych wśród uczestników były rozdawane bułeczki cynamonowe – szwedzki przysmak.

Opiekun klubu: E.Klimaszewska


ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH SP

Bardzo ważnym momentem w życiu małego człowieka jest ślubowanie i pasowanie na ucznia. To niezwykłe wydarzenie miało miejsce w naszej szkole 26 października.
W tym roku szkolnym ślubowanie składało dwanaścioro dzieci. Zanim pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów, musiały wykazać się umiejętnościami śpiewu i deklamacji. Występ spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Następnie pierwszoklasistów czekało uroczyste ślubowanie i tradycyjne pasowanie na ucznia wielkim ołówkiem. Uroczystość dostarczyła dzieciom i ich rodzicom wielu miłych przeżyć oraz wzruszeń. Po części oficjalnej na wszystkich czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Drodzy Pierwszoklasiści, życzymy Wam wielu sukcesów !
 
D. Goniwiecha

JEM DRUGIE ŚNIADANIE

25 października 2016r. uczniowie klasy II a Szkoły Podstawowej na zajęciach wychowania fizycznego przygotowywali zdrowe i kolorowe kanapki. Praca była ciężka, ale przyniosła uczniom dużo radości. Efekty naszej pracy widać na zdjęciach.
Organizator: Kinga Klak


GIMNAZJALNE ROZMAITOŚCI

Po raz szesnasty zapraszamy gimnazjalistów z powiatu tarnogórskiego do udziału w konkursie "Gimnazjalne Rozmaitości". Tegoroczna edycja nosi tytuł "Jesienne nastroje".


SPEKTAKL PROFILAKTYCZY
            
21 października 2016r. w Zespole Szkół w Krupskim Młynie odbył się spektakl profilaktyczny dla klas 1-6 Szkoły Podstawowej pt. „Pinokio na zakręcie, czyli współczesne perypetie drewnianego chłopca”. Uczniowie obejrzeli historię
małej drewnianej kukiełki - Pinokia w nieco innej odsłonie. Spektakl przedstawiony w prostej i zrozumiałej formie uświadomił dzieciom, jak ważna jest umiejętność odróżniania dobra od zła.
Przedstawienie jest jednym z elementów projektu „Reaguj i żyj bezpiecznie”, realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji.
Dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Krupskim Młynie za sfinansowanie spektaklu.


KONKURS BIBLIJNY

W czwartek 20 października w Szkole Podstawowej zostały przeprowadzone eliminacje do Konkursu Wiedzy Biblijnej. Zwycięzcami etapu szkolnego zostali: Magdalena Zuń, Milena Arendarska i Piotr Zuń. Gratulujemy i życzymy sukcesów w drugim etapie konkursu.


DYNIOWE LAMPIONY

Co można zrobić z dyni? Wszystko! 19 października 2016 r. robiliśmy dobrą zupę, kolorową sałatkę, smaczne ciasto, no... i oczywiście lampion. W ramach współpracy świetlicy z biblioteką publiczną odbyły się kolejne warsztaty plastyczne, podczas których dzieci, pracując w parach, wyczarowywały dyniowe lampiony. Czyszczenie i usuwanie dyniowego miąższu z pestkami nie było najprzyjemniejsze, ale efekt końcowy był znakomity!

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ MELANIĄ KAPELUSZ

Już po raz kolejny uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Krupskim Młynie mieli ogromną przyjemność spotkać się ze znanym pisarzem. Tym razem odwiedziła nas Pani Melania Kapelusz.
Anna Wosińska


POKAZ JUDO

18 października odwiedzili nas podopieczni klubu judo GKS „Czarni" Bytom, zdobywcy wielu tytułów mistrzostw Świata, Europy i Polski - Ewa Konieczny i Paweł Zagrodnik. Opowiadali o tym, jak hobby i pasja stały się ich sposobem na życie. Zaprezentowali również swoje umiejętności i podzielili się nimi z uczniami.


WYJAZD DO TEATRU

W poniedziałek 17 października bieżącego roku wszyscy uczniowie klas IV – VI SP wybrali się do Miejskiego Domu  Kultury w Lublińcu na przedstawienie teatralne pt. „Nasz Mikołajek, czyli rzecz o dobrym wychowaniu”.  Po zapoznaniu się z perypetiami bohaterów sztuki, młodzi widzowie spotkali  się z aktorami i wysłuchali  krótkiego wykładu na temat efektów dźwiękowych w przedstawieniu.


KONCERT PROFILAKTYCZNY

W dniu 12.10.2016r. w Zespole Szkół w Krupskim Młynie odbył się koncert profilaktyczny pt. „DROGA DONIKĄD” w wykonaniu członka zespołu „Oddział Zamknięty”- Grzegorza Stępnia. Występ skierowany był do klas IV-VI Szkoły Podstawowej i I-III Gimnazjum.
Uczniowie wysłuchali kilku wspaniałych i oryginalnych utworów muzycznych. Każdy z nich odnosił się do sytuacji z życia muzyka oraz zgubnego działania narkotyków, alkoholu, dopalaczy i wielu innych używek. Artysta podczas koncertu wielokrotnie podkreślał, że narkotyki niszczą życie.
Dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Krupskim Młynie za sfinansowanie koncertu.


ŚWIĘTO DRZEWA

12 X 2016r. przedstawiciele społeczności uczniowskiej wraz z opiekunem wzięli udział w obchodach Święta Drzewa w Leśnictwie Dębie w Zawadzkiem. Oprócz młodzieży i nauczycieli wśród zaproszonych gości byli: p. burmistrz miasta Zawadzkie i p. starosta Strzelec Opolskich.
Spotkanie rozpoczęli hejnaliści hejnałem „Na powitanie”, po czym nadleśniczy p. Furmański wygłosił prelekcję na temat dzikich drzew i ich znaczenia dla środowiska.
Nadleśnictwo Zawadzkie w tym roku zostało uhonorowane  nagrodą „Złote Drzewo” przyznaną przez Klub Gaja za działalność na rzecz odnowy lasu.
Pomimo deszczu posadziliśmy wiele dzikich jabłoni i dereni na terenie leśnictwa Dębie.
Nasz pobyt zakończył się poczęstunkiem i wspólnymi zdjęciami.
                                                                                      Opiekun: Elżbieta Klimaszewska


SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

W środę 12 października 2016r. nasi uczniowie zarówno ze Szkoły Podstawowej, jak i Gimnazjum (grupa dziewcząt i chłopców) rywalizowali w Sztafetowych Biegach Przełajowych na szczeblu powiatowym.


MIĘDZYNARODOWY TYDZIEŃ PISANIA LISTÓW
      
Historia Międzynarodowego Tygodnia Pisania Listów sięga roku 1953.
To nietypowe święto zostało ustanowione z myślą o pokoju na świecie. Jednak dzisiaj jest przede wszystkim okazją, by odkryć na nowo magię pisania i wysyłania listów.
Uczniowie z naszej szkoły wzięli w swoje ręce pióra i napisali w sumie 156 listów do kolegów, koleżanek, nauczycieli i pracowników szkoły. Przez cały tydzień, od 9 do 14 października, czerwona skrzynka na listy zajmowała główne miejsce w szkole. Ta akcja potwierdziła, że "apetyt" na pisanie tradycyjnych listów jest wielki.
                                                                                 
Anna Wosińska
Sylwia Serafin - Pzazdyga

Uczniowie klasy III a na lekcji języka niemieckiego w dniu 08.10.2016r. wykonali prace z kasztanów i żołędzi ( jesienne ludziki) do tekstu piosenki „ Der Herbst”. Prace zostały wystawione na łączniku szkolnym. 


DZIEŃ MARCHEWKI

29.09.2016 r. w naszej szkole został zorganizowany Dzień Marchewki. Klasy I - III SP podczas zajęć lekcyjnych wykonywały zdrowe surówki, kolorowały obrazki, przeprowadzały pogadanki o zdrowym żywieniu, obejrzały przedstawienie pt. "Rzepka" na podstawie wiersza J. Tuwima. Wszyscy uczniowie mogli częstować się marchewką podczas przerw lub kupić ciasto marchewkowe za symboliczną złotówkę. Korytarze szkoły udekorowane zostały rymowankami, które wymieniały liczne zalety marchewki i korzyści z jej spożywania.

Anna Wosińska


WIZYTA NA UNIWERSYTECIE ŚLĄSKIM

     Dnia 19 września 2016 r. uczniowie naszej szkoły wyjechali do Katowic na "Osobliwości Świata Fizyki".
     

BIEGI PRZEŁAJOWE

Dnia 29 września na terenach leśnych wokół naszej szkoły miały miejsce Sztafetowe Biegi Przełajowe na szczeblu gminnym. W odnośnikach pełna relacja i galeria.

 
MEINE FERIEN

Uczniowie klasy III a i klasy IV SP w dniu 11.10.2016r. wykonali projekt z języka niemieckiego pt. „ Meine Ferien”. Klasa III pracowała w grupach, a klasy IV indywidualnie.


DER HERBST

Uczniowie klasy III a na lekcji języka niemieckiego w dniu 08.10.2016r. wykonali prace z kasztanów i żołędzi ( jesienne ludziki) do tekstu piosenki „ Der Herbst”.  Prace zostały wystawione na łączniku szkolnym.KONKURS "UE oczami artysty"

Dnia 3 października odbył się konkurs pt. „UE oczami artysty”, organizowany przez Klub Europejski. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie naszego gimnazjum. Pierwsze miejsce zajęła Milena Psiuk, drugie – Weronika Szewczyk, a trzecie – Wojtek Świchura. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

Organizator: Elżbieta Klimaszewska

NOWA STRONA

Od 3 października wystartowała długo oczekiwana nowa odsłona naszej strony internetowej. Chwilowo mamy jeszcze niewielkie kłopoty techniczne (widoczne w galerii), za co serdecznie przepraszamy.
Zachęcamy do oglądania.


WYSTAWA DRZEW LIŚCIASTYCH

Uczniowie klasy VIa i VIb  są autorami pięknej  wystawy  drzew  liściastych, iglastych rosnących w naszej okolicy. Przedstawione rośliny zachwycają różnorodnością i kolorystyką.
Wystawę można zobaczyć do piątku tj. 14 pażdziernika 2016r.
                                                                  Organizator: Elżbieta  Klimaszewska


KONKURS SPORTOWY RIO

                
14.09.2016r. w Zespole Szkół w Krupskim Młynie zakończył się pierwszy sportowy konkurs w nowym roku szkolnym - ,,RIO 2016’’. Zachęcamy do przeczytania relacji i obejrzenia galerii zdjęć.

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”.
12 września zbieraliśmy śmieci wzdłuż tras dojazdowych do naszej miejscowości, na parkingach, skwerach i w parkach. Z przykrością stwierdziliśmy, że z roku na rok śmieci jest coraz więcej.
Organizator: Elżbieta Klimaszewska

 

DZIEŃ NARODOWEGO CZYTANIA W NASZEJ SZKOLE
 
Prezydent Andrzej Duda ogłosił 3 września 2016 roku dniem Narodowego Czytania, a lekturą wybraną spośród pięciu propozycji zostało „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. W naszej szkole akcja odbyła się 12 września 2016 roku. Zaproszone Panie: Hanna Żurowska oraz Barbara Miklis, czytały fragmenty powieści uczniom klas II i III gimnazjum. Organizacja wydarzenia miała na celu przybliżenie uczniom dzieła oraz zachęcenie ich do dalszej lektury.
 
Organizator:
Dominika Rak
 
 
PUNKT ŚKUP
 
W dniu 07.09.2016 r. w Sali posiedzeń Rady Gminy przy ul. Głównej 5 w Krupskim Młynie w godz.8.00-16.00 będzie można skorzystać z Mobilnego Punktu Informacji ŚKUP w celu uzyskania cennych informacji dotyczących autobusowych biletów elektronicznych, a także złożenia wniosku na spersonalizowaną /imienną kartę ŚKUP.
Serdecznie zapraszamy dorosłych z dowodami osobistym, młodzież powyżej 13-go roku życia z legitymacjami szkolnymi, rodziców z dziećmi do 13-go roku życia.
 
MZKP
Tarnowskie Góry
 
 
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
 
 
Dyrektor Zespołu Szkół w Krupskim Młynie serdecznie zaprasza Uczniów, Rodziców, Nauczycieli i sympatyków szkoły na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017, która  odbędzie się 1 września 2016 r. o godzinie 9:15 w cieniu pod rozłożystym dębem. 
Wcześniej, na godzinę 8:00, zapraszamy na mszę świętą do kościoła pw. św. Józefa w Krupskim Młynie. 
 
 
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego