Aktualności 2017/2018 - WEBSITE X5 UNREGISTERED VERSION - strona szkoły

Idź do spisu treści

Menu główne:

Archiwum > 2017/2018


AKADEMIA NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Drodzy Uczniowie i Rodzice,

22 czerwca kończy się rok szkolny 2017/2018. O godz. 8:30 zapraszamy na mszę świętą.
O 9:45 odbędzie się apel dla uczniów kl. I - VII SP oraz II GIM, natomiast o 11:00 w sali gimnastycznej odbędzie się akademia dla uczniów 
kl. III GIM.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

PRELEKCJA BEZPIECZNE WAKACJE

Na dzień przed zakończeniem roku szkolnego policjanci z Komisariatu Policji w Tworogu spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Krupskim Młynie. Tematem prelekcji było szeroko rozumiane bezpieczeństwo.
Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom zasady odpowiedniego zachowania nad wodą,
w lesie, w domu podczas nieobecności rodziców. Przestrzegali, aby nie ufać obcym osobom
i zwierzętom. Uczniowie dowiedzieli się, jak udzielić pierwszej pomocy osobie tonącej i jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia.
Dyrektor oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Krupskim Młynie składają serdeczne podziękowania funkcjonariuszom Policji za przeprowadzoną prelekcję.


organizator Ewelina Adamska


DOFINANSOWANIE

W dniach od 05.06.2018r. do 18.06.2018r. dzięki dofinansowaniu w kwocie 6210 zł 23 dzieci z klas III Szkoły Podstawowej w Krupskim Młynie będzie brało udział w wyjeździe śródrocznym (zielona szkoła) do Jastrzębiej Góry.DNI KARIERY

18 czerwca 2018r. w naszej szkole odbył się „Dzień Kariery Zawodowej”. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z psychologiem z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Krupskim Młynie – Panem J. Skawiańczykiem, z Nadleśniczym Nadleśnictwa Zawadzkie –
Panem G. Furmańskim, z logopedą – Panią M. Piekacz oraz funkcjonariuszami Aresztu Śledczego w Tarnowskich Górach oraz Komendy Policji w Tworogu.
Funkcjonariusze Aresztu Śledczego pokazali dzieciom i młodzieży, jak wygląda ich praca, zaprezentowali narzędzia służące do wykonywania swoich codziennych obowiązków służbowych. Największą atrakcją jednak cieszył się samochód bojowy, który dzieci mogły obejrzeć od wewnątrz.
Ten wspaniały dzień był dla naszych uczniów nie tylko niecodzienną formą proorientacji zawodowej, ale również fajną formą działalności profilaktycznej.organizator Ewelina Adamska


TWOJA TWARZ BRZMI ZNAJOMO

15 czerwca 2018 r. odbył się długo wyczekiwany przez uczniów szkolny konkurs
„Twoja twarz brzmi znajomo”. W konkursie zaprezentowali się uczniowie klas IV-VII oraz klasa III gimnazjum. Walka nie była łatwa. Wszyscy uczniowie stanęli na wysokości zadania i przygotowali ciekawe oraz pomysłowe występy. Nie zabrakło również kolorowych strojów,a dźwięki znanych utworów wywołały uśmiech na twarzy zgromadzonej publiczności. Na scenie usłyszeliśmy utwory zespołu Enej, Bum, Ani Wyszkoni oraz znanej wszystkim piosenkarki Celine Dion.
Pierwsze miejsce w kategorii klas IV-VI zajęła klasa IV b, która zaśpiewała piosenkę
„ Kamień z napisem love”. Wśród klas VII SP i gimnazjum najlepsi i bezkonkurencyjni okazali się uczniowie klasy III gimnazjum. Katarzyna Pasieka oczarowała nas swoim wykonaniem jako Celine Dion, a jej pomocnicy- Piotr Ziaja i Nikola Knopik idealnie wcielili się w rolę znanych bohaterów filmu „Titanic”.

Organizatorzy: Sabina Mika, Zuzanna Łukasiewicz, Krzysztof Jonek, Babara Brol
EKSPERYMENTY NA LEKCJI JĘZYKA NIEMIECKIEGO

15 czerwca uczniowie klasy I SP wzięli udział w nietypowej lekcji języka niemieckiego, którą przygotowały nauczycielki: p. Sabina Mika i p. Anna Tropper. Głównym tematem lekcji były eksperymenty z kolorami, wodą i ziemią. W czasie eksperymentowania uczniowie mieli okazję doświadczyć, w jaki sposób kwiaty zmieniają swój kolor. Przekonali się również, że nawet sztuczne kwiaty z papieru mogą rozkwitać w wodzie.
Z wielkim zaangażowaniem przesypywali ziemię, piasek i żwir do kubeczków, a następnie sadzili w nich fasolę. Pod koniec zajęć wykonali w grupach żywe obrazy z kwiatów, liści, gałęzi
i innych materiałów. Wszyscy uczniowie brali czynny udział w zajęciach, zdobywali nowe doświadczenia, poznawali świat przyrody i jednocześnie uczyli się języka niemieckiego poprzez zabawę i ruch.

Organizator: Sabina Mika
JUŻ PO RAZ DRUGI WALCZYLI O TYTUŁ „ NAJLEPSZEGO GERMANISTY”

15.06.2018 r. uczniowie klas II i III Gimnazjum wzięli udział w II szkolnym konkursie z języka niemieckiego o tytuł „Najlepszego Germanisty”.
Konkurs miał na celu sprawdzenie wiadomości i umiejętności uczniów z zagadnień leksykalnych i gramatycznych.
Najlepszym germanistą została Nikola Knopik z klasy III. Drugie miejsce zajęła Agata Piekacz. Trzeci najlepszy wynik uzyskał Marcelin Kotucha z klasy III gimnazjum. Serdecznie gratulujemy.

Organizator: Sabina Mika


„DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH”

13 czerwca 2018 r. już po raz trzeci obchodziliśmy w naszej szkole
Dzień Języków Obcych. Łączy on elementy nauki i zabawy oraz stanowi niezwykłą motywację do działania zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. Głównym punktem tegorocznego programu była prezentacja krajów anglo- i niemieckojęzycznych. Niemal wszyscy uczniowie stanęli na wysokości zadania. Niesamowitą kreatywnością wykazała się młodzież z klas IV-VII, która w ciekawy i humorystyczny sposób zabrała nas w podróż po wybranych krajach. Mieliśmy okazję poznać obyczaje, tradycje, sztukę, kulturę oraz zwyczaje kulinarne Irlandii, Szkocji, Szwajcarii oraz innych krajów. Pełen atrakcji Dzień Języków Obcych minął w miłej i sympatycznej atmosferze. Na zakończenie naszej uroczystości przeprowadziliśmy głosowanie wśród uczniów i wyłoniliśmy zwycięzców.
Najładniejsze prezentacje wykonała klasa V SP oraz uczniowie klas VII a i VII b.

Organizatorzy: Sabina Mika, Zuzanna Łukasiewicz
Krzysztof Jonek, Barbara Brol


PRZEDSZKOLAKI BADAJĄ PRZYCIĄGANIE.

Przedszkolaki na ostatnim w tym roku szkolnym spotkaniu Klubu Młodego Odkrywcy sprawdzały jak działa przyciąganie magnetyczne, elektrostatyczne i ziemskie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się „lewitująca” tancerka i magnetyczna „wieża”. W poznawaniu ciekawych zjawisk pomagali „Naukowi Maksymaliści” czyli Paulina, Magda, Oliwka, Zosia i Łukasz.
Opiekun KMO: Anna Tropper


DZIEŃ EUROPEJSKI

Tegoroczny Dzień Europejski upłynął pod hasłem „Polska w Unii Europejskiej”.
Młodzież miała okazję przypomnieć sobie i utrwalić etapy wejścia i członkostwa Polski w UE.
Najwięcej emocji i wrażeń dostarczyły zmagania ochotników i reprezentantów klas w konkursach. Najlepsi otrzymali nagrody i sowite brawa.
Opiekun Klubu UE Elżbieta Klimaszewska


PIERWSZY WAŻNY EGZAMIN

8 czerwca 2018 r. uczniowie kl. IVa i IVb Szkoły Podstawowej nr 1 w Krupskim Młynie przystąpili do egzaminu praktycznego na kartę rowerową. Warunkiem dopuszczenia do drugiej części egzaminu było pozytywne zaliczenie testu z wiedzy teoretycznej - znajomości zasad ruchu drogowego. W części praktycznej uczniowie musieli wykazać się techniką sprawnej jazdy na rowerze. Nad bezpieczeństwem i sprawnym przeprowadzeniem egzaminu czuwali: Anna Tropper, Artur Makles i Kinga Klak.
DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca nauczyciele dołożyli wszelkich starań, by czas w szkole upłynął uczniom w wyjątkowo przyjemnej atmosferze.
Dzień rozpoczął się od klasowych zmagań sportowych w hali gimnastycznej. Uczniowie mieli za zadanie pokonać kilkanaście stacji, starając się zdobyć jak największą liczbę punktów. Po wysiłku fizycznym udaliśmy się na teren boiska szkolnego. Gościliśmy Ochotniczą Jednostkę Straży Pożarnej z Potępy. Uczniowie mogli zasiąść za kierownicą nowego wozu pożarniczego, zaznajomić się z podstawowym sprzętem gaśniczym i zobaczyć pokazową akcję ratunkową. Miłą niespodzianką była kolorowa wata cukrowa. Kolejka jej amatorów nie miała końca. Szczególną atrakcją dla najmłodszych było malowanie twarzy.
Ostatnim punktem programu było wręczenie nagród najlepszym sportowcom.


Organizatorzy: Kinga Klak, Artur Makles
DOMOWE NAPOJE IZOTONICZNE
Prawidłowe nawodnienie naszego organizmu to podstawa w czasie wysiłku fizycznego i upalnych dni, które nadchodzą dużymi krokami. Dlatego uczennice naszej szkoły na lekcji wychowania fizycznego uczyły się samodzielnie przygotowywać domowe napoje izotoniczne z naturalny składników. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Organizator: Kinga Klak


,,TEST WIEDZY O ŻYWNOŚCI I ŻYWIENIU’’

Po raz trzeci w naszej szkole odbył się ,,Test wiedzy o żywności i żywieniu’’. W tej edycji zmierzyły się z nim uczennice klas czwartych Szkoły Podstawowej.
Wszystkim biorącym udział gratulujemy.Organizator: Kinga KlakPROSIMY O GŁOSY!

W kwietniu 2018 roku Szkoła Podstawowa nr 1 w Krupskim Młynie przystąpiła do akcji „Podwórko Talentów NIVEA”. Jest to ogólnopolska inicjatywa społeczna, w której tworzy się nowe miejsca zabaw, zachęcające do nauki oraz ruchu na świeżym powietrzu. Chcielibyśmy, aby taki plac zabaw powstał przy naszej szkole. Służyłby nie tylko dzieciom pozostającym w świetlicy szkolnej, ale też wszystkim mieszkańcom Krupskiego Młyna.
W dniach 11.05 – 21.06.2018r. można głosować na naszą lokalizację na stronie internetowej www.podworko.nivea.pl. Głos można oddać jeden raz dziennie. Gorąco prosimy o wsparcie naszej inicjatywy poprzez oddawanie głosów.
Zapraszamy również do obejrzenia filmiku, w którym przedstawiamy rozliczne talenty naszych uczniów. Film powstał dzięki naszej absolwentce – Pani Julii Orlik, której serdecznie dziękujemy.PRZEGLĄD  TEATRALNY

Dnia 11.05.2018r. odbył się VI Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych organizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Krupskim Młynie.
W tym roku rywalizowały ze sobą grupy z Siemianowic Śląskich, Zabrza, Ożarowic, Tarnowskich Gór oraz Krupskiego Młyna.
Zwycięzcami tegorocznego przeglądu w kategorii wiekowej 9 – 12 lat została grupa teatralna „Re – akcja” ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnowskich Górach, która przygotowała spektakl pt. „Potyczki o duszę” oraz w kategorii wiekowej 13 – 16 lat koło artystyczne ZSP3 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Tarnowskich Górach za spektakl „Chodź pocieniuj mój świat”.
Drugie miejsce w kategorii wiekowej od 9 – 12 lat zajęła grupa „Marionetki” z Szkoły Podstawowej nr 1 w Krupskim Młynie (spektakl „W krzywym królestwie”) oraz grupa „Pracownia” z ogniska pozaszkolnego nr 4 w Zabrzu (spektakl „Coś”) oraz w kategorii wiekowej 13 – 16 lat grupa „Antrakt” z Gimnazjum SRKAK w Siemianowicach Śl. (spektakl „Odkręć się Marcelko”).
Trzecie miejsce w kategorii wiekowej od 13 – 16 lat przypadło grupie ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnowskich Górach (spektakl „Klaunada”).
Wyróżnienie zdobyła grupa ze Szkoły Podstawowej w Ożarowicach (Historia o św. Stanisławie Kostce).
Jak co roku, jurorzy – aktorzy z Warszawy: p. Ewa Gorzelak – Dziduch i Zbigniew Dziduch – przygotowali dla młodzieży warsztaty teatralne i przekazali cenne wskazówki do dalszej pracy.
Jesteśmy wdzięczni sponsorom, którzy pomogli nam w przygotowaniu przeglądu.
Dziękujemy: Nadleśnictwu Zawadzkie i Nadleśnictwu Brynek, Bankowi Spółdzielczemu w Tworogu, GS w Tworogu oraz Państwu Ewie i Zbigniewowi Dziduchom.
Sylwia Serafin - Pazdyga, Beata Murowska


„MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TAŃCA” I „DZIEŃ EKSTRAWAGANCJI”

Niezwykłe kreacje i wymyślne fryzury to znak, że w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ekstrawagancji. Uczniowie wzięli udział w zabawach tanecznych i Kids Zumbie. Po raz kolejny zatańczyli dla nas Państwo Maklesowie. Piękny walc wiedeński wzbudził największe zainteresowanie wśród naszych podopiecznych.


Galeria

Kinga Klak, Beata Murowska i Artur Makles

PRZEDSZKOLAKI BADAJĄ ZMYSŁY.

Dzięki zmysłom życie jest ciekawsze. Przedszkolaki na kolejnym spotkaniu Klubu Młodego Odkrywcy dowiedziały się, jak powstają dźwięki, które trafiają do naszych uszu, patrzyły przez kolorowe „okulary”, wąchały i dotykały. Korzystały ze swoich zmysłów z dużą radością. Na pamiątkę zabrały własnoręcznie zrobione grzechotki.Opiekun KMO
Anna Tropper


KRUPSKI MŁYN WICEMISTRZEM POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ

Chłopcy z rocznika 2005-2006 zajęli znakomite II miejsce w turnieju piłki nożnej rozegranym w Tworogu. Bezapelacyjnym mistrzem powiatu zostali uczniowie z Radzionkowa.

Skład: Semir Karaś, Sebastian Buch, Tomasz Biesik, Jakub Kopeć, Wojciech Ziaja, Marek Gawlik, Maciej Lalak, Dawid Zuterek i Filip Dudek

Opiekun: Artur MaklesKRUPSKI MŁYN MISTRZEM POWIATU I CZWARTĄ DRUŻYNĄ REJONU TARNOGÓRSKO-LUBLINIECKIEGO W PIŁCE RĘCZNEJ

Największym sukcesem sportowym mogą pochwalić się uczniowie szkoły podstawowej z rocznika 2005-2007, którzy swoją postawą i wolą walki wywalczyli mistrzostwo powiatu. W zawodach rejonowych, w dramatycznych okolicznościach, po rzutach karnych, przegrali mecz o III miejsce z SP nr 3 w Lublińcu.

Skład: Semir Karaś, Sebastian Buch, Dawid Szramek, Tomasz Biesik, Jakub Kopeć, Wojciech Ziaja, Wojciech Nowak, Michał Taiber, Marek Gawlik, Maciej Lalak, Dawid Zuterek, Filip Dudek i Jakub Opala


Opiekun: Artur Makles, Kinga Klak


VI POWIATOWY PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH

„Jeśli dwóch ludzi rozmawia, a reszta słucha ich rozmowy - to już jest teatr”.
Gustaw Holoubek

Harmonogram

I. godz. 9:30 – Przywitanie gości, uczniów, opiekunów oraz jury

II. Rozpoczęcie
Kategoria wiekowa 13 -16 lat
1. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 SP 12 w Tarnowskich Górach -Koło artystyczne ZSP3
Tytuł spektaklu: „Chodź pocieniuj mój świat” – teatr cieni
Czas: 15 min. godz. 9:40-10:05. Opiekun Katarzyna Grabia - Respondek

2. Szkoła Podstawowa nr 9 (Publiczne Gimnazjum Nr 1) w Tarnowskich Górach – grupa teatralna „ Zespół teatralny”
Tytuł spektaklu: „Klaunada”
Czas: 20 min. godz. 10:05-10:25 Opiekun Agnieszka Boroń-Żyrek

3. Katolickie Gimnazjum/Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Gimnazjalnymi SRKAK w Siemianowicach Śląskich – grupa teatralna „Antrakt”
Tytuł spektaklu: „Odkręć się Marcelko”
Czas: 20 min. godz. 10:25-10:50 Opiekun Anita Witek

4. Szkoła Podstawowa nr 2 w Lublińcu – grupa teatralna „Trapez”
Tytuł spektaklu: „Moja wolność”
Czas: 20 min. godz. 10:50-11:10. Opiekunowie Grażyna Gerhards, Adriana Wręczycka

10 min. przerwy na poczęstunek

Kategoria wiekowa 9 -12 lat

1. Szkoła Podstawowa w Ożarowicach
Tytuł spektaklu: „Historia o św. Stanisławie Kostce”
Czas: 25 min. godz. 11:20-11:45 Opiekun Anna Kocot
2. Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 4 „Centrum Edukacji Twórczej” w Zabrzu – grupa teatralna „Pracownia”
Tytuł spektaklu: „Coś” – wg sztuki A. I. A. Wojtyszko „Historia pewnego przedmiotu”
Czas: 25 min. godz. 11:45-12:10 Opiekun Nina Wolska
3. Szkoła Podstawowa nr 10 w Tarnowskich Górach – grupa teatralna „Re-Akcja”
Tytuł spektaklu: „Potyczki o duszę”
Czas: 20 min. godz. 12:10 – 12:30 Opiekunowie Iwona Kolczok, Marcelina Bądaś
4. Szkoła Podstawowa nr 1 w Krupskim Młynie – grupa teatralna „Marionetki”
Tytuł spektaklu: „W krzywym królestwie”
Czas: 20 min. godz. 12:30-12:50 Opiekunowie Sylwia Serafin-Pazdyga, Beata Murowska

III. godz. 12:55-13:30 – krótkie warsztaty teatralne z aktorami z jury
IV. godz. 13:30 – narada jury, by wyłonić zwycięzców
V. Godz. 13:45 – ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród, podziękowanie wszystkim za uczestnictwo

Ok. 14:00 Zakończenie

SIATKARSKIE SUKCESY

Drużyna chłopców (rocznik 2002-2004) zajęła II miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Piłki Siatkowej, które odbyły się w Ożarowicach.
Skład: Piotr Ziaja, Maciej Kaliciak, Kamil Kopocz, Miron Kotucha, Dawid Pielka, Michał Waszczyszyn, Bartłomiej Neumann, Paskal Pasławski, Aleksander Smoll, Patryk Waszczyszyn i Bartosz Ziaja

III miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęli chłopcy z rocznika 2005-2007. Powiatowe Zawody Piłki Siatkowej odbyły się w Miedarach.
Skład: Semir Karaś, Sebastian Buch, Dawid Szramek, Tomasz Biesik, Jakub Kopeć, Wojciech Ziaja, Wojciech Nowak, Michał Taiber, Marek Gawlik, Maciej Lalak i Jakub Opala


Opiekun: Artur Makles

KONTYNUATOR PANA SAMOCHODZIKA W KRUPSKIM MŁYNIE

W piątek, 27 kwietnia, uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w spotkaniu autorskim z Arkadiuszem Niemirskim, organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Krupskim Młynie. Niedoszły weterynarz – jak siebie przedstawił – porzucił pracę w instytucie naukowym, by zająć się pisaniem. Jego wielka przygoda z literaturą zaczęła się wraz ze śmiercią Zbigniewa Nienackiego, autora serii o Panu Samochodziku. Niemirski dostał bowiem propozycję napisania kolejnych części powieści o Panu Tomaszu i jego wehikule. Tak powstało 16 tomów! Obecnie autor pisze książki adresowane do młodzieży, jak i dorosłych o tematyce kryminalnej i detektywistycznej. Współpracuje też z największymi magazynami muzycznymi w Polsce („Teraz Rock”, „Tylko Rock”). Podczas spotkania opowiadał nam o swojej wielkiej pasji, którą jest muzyka rockowa, a w szczególności zespół Procol Harum.
Pewnie niejeden z obecnych na spotkaniu autorskim uczniów miał ciarki na rękach, słuchając o koncercie w Sali Kongresowej, na który… no właśnie, tu nie zdradzę, bo to chyba tajemnica, ale podpowiem, że chodziło o bilety.

Czy jest jakiś wniosek, nasuwający się po tym spotkaniu? Pewnie wiele, ale jeden w szczególności. Pamiętajcie, warto realizować swoje marzenia, bo człowiek, który to robi, jest po prostu szczęśliwszy.
WARSZTATY PT. "ŚWIAT ROBOTÓW"

Za nami kolejne warsztaty, tym razem „mechaniczne”. Inspiracją do nich były książki Zofii Staneckiej „Robot Robert” i Grzegorza Kasdepke „Inżynier Ciućma, czyli śrubka, młotek i przemądrzałe roboty” oraz „ Potworak i inne ko(s)miczne opowieści”. Dzieci, jak główny bohater i wynalazca Ciućma, przystąpiły do tworzenia swoich robotów. Wykorzystując skrawki materiału, śrubki, nakrętki, metalowe sprężynki, druciki… zmajstrowały niezwykłe kosmiczne postaci, a świetlica szkolna zamieniła się w warsztat mechaniczny. Było bardzo wesoło i gwarnie. A jeśli lubicie się śmiać, to przeczytajcie prezentowane książki. Są po prostu fantastyczne!

KLUB SENIORA W KLUBIE MŁODYCH ODKRYWCÓW.

Klub Młodych Odkrywców gościł Panie z Klubu seniora w Krupskim Młynie. Paulina, Magda i Oliwia zaprezentowały miłym gościom kilka prostych eksperymentów i doświadczeń.
Młodzi odkrywcy znowu udowodnili, że nauka może być ciekawa.
Opiekun KMO
Anna Tropper

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie to święto obchodzone corocznie na całym świecie 2 kwietnia. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu.
My jednak nieco później, bo 9 kwietnia, „zaświeciliśmy się na niebiesko”(kolor niebieski jest symbolem solidarności z osobami z autyzmem). Korytarze naszej szkoły zostały ozdobione niebieskimi balonami i hasłami pomagającymi zrozumieć, czym jest autyzm i jakie są jego objawy. Wśród nauczycieli i uczniów dominował w ubiorze kolor niebieski. Z okazji tego święta nauczyciele przeprowadzili w klasach prelekcje na temat tego zaburzenia, a uczniowie wykonali laurki i kartkiz życzeniami dla osób dotkniętych autyzmem. Dodatkowo wszyscy mogli obejrzeć film pod tytułem „TACY JAK WY”, który pomógł nam poznać, zrozumieć i zaakceptować ludzi z autyzmem.
Piotr Kazuch


WIZYTA W TELEWIZJI

23 marca 2018 roku uczniowie klasy IV A i IV B wraz ze swoimi wychowawcami odwiedzili siedzibę Telewizji Silesia w Katowicach. Dzięki uprzejmości pracowników TVS uczniowie zapoznali się z tajnikami pracy w telewizji, zwiedzili studio nagrań, reżyserkę, zobaczyli jak wygląda proces produkcji programów. Dzieci bardzo zainteresowała praca dziennikarzy telewizyjnych. Główną atrakcją tego dnia było studio, w którym nagrywany jest program „Aktualności TVP 3” . Odważni uczniowie usiedli przed włączoną kamerą
i odczytywali z teletromptera tekst przygotowany przez dziennikarzy. Zadanie to sprawiło im wiele frajdy. Wycieczka dała uczniom wiele radości oraz miłych wrażeń.
Serdecznie dziękujemy za stworzenie nam możliwości zwiedzania TV Katowice.
Sabina Mika
Zuzanna Łukasiewicz


KONCERT AKORDEONOWY

W środę 21 marca 2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Krupskim Młynie odbył się koncert Łódzkiego Duetu Akordeonowego w wykonaniu Z. Sobieraja i K. Barańskiego. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I-VII Szkoły Podstawowej i II, III Gimnazjum. Koncert o tematyce profilaktycznej uczył, bawił i zachwycał młodzież przebojami muzyki klasycznej.
Dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Krupski Młynie za sfinansowanie koncertu.
Ewelina Adamska

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Dnia 21 marca nie było typowych zajęć szkolnych, ale szereg atrakcji. Zapraszamy do przejrzenia galerii.


PRZEDSZKOLAKI W KLUBIE MŁODYCH ODKRYWCÓW – NAPIĘCIE POWIERZCHNIOWE.

Klub Młodych Odkrywców kolejny raz gościł starszą grupę przedszkolaków z Przedszkola w Krupskim Młynie. Na marcowym spotkaniu zastanawialiśmy się, jak porusza się nartnik. Dzieci badały tajemniczą siłę, która utrzymuje na wodzie tego ciekawego owada. Obserwowały też, jak rozpuszcza się w wodzie tusz i poznały sztuczkę ze znikającą monetą. Zobaczcie, jak wyglądały nasze zmagania z nauką.
Do zobaczenia wkrótce.
Opiekun KMO
Anna Tropper


,,ILE TRZEBA …, ABY TO SPALIĆ’’

26 marca 2018r. upłynął termin składania prac w konkursie plastycznym
pt. ,,Ile trzeba …, aby to spalić’’. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas IV - VI naszej szkoły. Jego głównym celem było uświadomienie uczniom wartości kalorycznej zjadanych przez nas produktów. Zadaniem uczniów było obliczenie czasu wykonywania wybranej aktywności sportowej, aby ,,spalić’’ dany produkt spożywczy.
Wśród nagrodzonych uczennic znalazły się:
miejsce I: Emilia Brodziak
miejsce II: Oliwia Łopata i Paulina Zaręba
miejsce III: Wiktoria Hildebrand

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.Organizator: Kinga Klak


„MAM TALENT”!

Dnia 21 marca 2017r. odbył się w naszej szkole przegląd młodych talentów dla dzieci z klas I-VI szkoły podstawowej. Uczniowie pokazali swoje umiejętności muzyczne i wokalne.
Jurorzy wyłonili zwycięzców:
1 miejsce: Emilia Brodziak- gra na skrzypcach.
2 miejsce: Paulina Zaręba i Maja Kaczmarek - śpiew.
3 miejsce: Dawid Szramek - miksowanie muzyki na żywo.


KONKURS RECYTATORSKI DLA UCZNIÓW KLAS I-III SP.

Dnia 21. 03. 2018 r. w naszej szkole odbył się SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI dla uczniów klas I-III SP. Każdy uczestnik mógł zaprezentować jeden dowolny utwór. Na ocenę recytacji miały wpływ następujące elementy: wyrazistość wymowy, tempo, intonacja, znajomość tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Laureatami konkursu zostały następujące osoby:
Michał Budziałowski z kl. I (I miejsce), Maja Waloszczyk z kl. III b ( II miejsce) oraz Roksana Rachtan z kl. II ( III miejsce).
Wszystkich uczestników nagrodzono dyplomami i słodkimi upominkami.Aleksandra Mróz, Anna Wosińska


EKSPERCI OD HARRY’EGO POTTERA

W poniedziałek, 19 marca, odbył się szkolny konkurs wiedzy o Harrym Potterze. Uczestników obowiązywała znajomość trzech pierwszych części serii o słynnym czarodzieju. Konkurs składał się z następujących etapów: ustnego, gdzie po wylosowaniu pytania z tzw. czary ognia należało w ciągu dziesięciu sekund udzielić odpowiedzi, drugiego, w którym uczestnicy po usłyszeniu pytania podnosili do góry kartonik z literką wskazującą, ich zdaniem, poprawną odpowiedź, oraz części pisemnej, w której należało rozszyfrować pięć zagadek oraz przyporządkować osoby z ich opisami. Forma konkursu bardzo spodobała się naszym uczniom. Pierwsze pytanie, które padło jeszcze przed ogłoszeniem wyników brzmiało: „Kiedy kolejna edycja?”.
Zwycięzcą została Olga Bartczak, zdobywając maksymalną liczbę punktów. Drugie miejsce zajął Karol Sobczyk, trzecie - Kacper Adamik. Nagrody, ufundowane przez Wydawnictwo Media Rodzina i dyrektora naszej szkoły, zostaną rozdane podczas najbliższego apelu, który odbędzie się 9 kwietnia.Organizatorzy: Marta Knopik i Agnieszka Surmicka
KONKURS TEATRALNY

Serdecznie zapraszamy do udziału w VI Powiatowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych, który odbędzie się 11.05.2018r. w Domu Kultury w Potępie. Zgłoszenia przyjmujemy do 07.05.2018r.


GMINNY TURNIEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
W MINISIATKÓWCE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

W czwartek 15.03.2018 r. w hali sportowej w Krupskim Młynie miało miejsce prawdziwe siatkarskie święto. W gminnym, eliminacyjnym „Turnieju Minisiatkówki” dziewcząt i chłopców było wszystko, czego oczekują kibice. Emocje, mnóstwo sytuacji i walka do ostatniego punktu. Drużyna i dziewcząt, i chłopców wygrała turniej eliminacyjny. Spotkania były emocjonujące, a poziom sportowy bardzo wysoki, tym bardziej cieszy wygrana młodych adeptów piłki siatkowej z Krupskiego Młyna.
Życzymy powodzenia na zawodach powiatowych!
Skład zwycięskiej drużyny dziewcząt: Gołębiowska Liwia, Schindzielorz Julia, Pęcherz Natalia, Kędzierska Oliwia, Zaręba Paulina, Karczyńska Paulina, Kopeć Zuzanna, Pęcherska Weronika, Konieczny Zofia, Hildebrand Wiktoria i Brodziak Emilia; opiekun: Kinga Klak
Skład zwycięskiej drużyny chłopców: Karaś Semir, Nowak Wojciech, Buch Sebastian, Taiber Michał, Szramek Dawid, Gawlik Marek, Biesik Tomasz, Lalak Maciej, Kopeć Maciej, Opala Jakub i Ziaja Wojciech; opiekun: Artur Makles.


Kinga Klak, Artur Makles


SIATKÓWKA DZIEWCZĄT

 
13.03.2018r. (wtorek) reprezentacja uczennic z naszej szkoły brała udział w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Piłki Siatkowej Dziewcząt w Ożarowicach.

                                                                                    Opiekun: Kinga Klak

INFORMACJA O WYNIKACH
XVII POWIATOWEGO KONKURSU ARTYSTYCZNEGO „ROZMAITOŚCI” „ALE TO JUŻ BYŁO…”

Jurorzy zakończyli swą pracę i przekazali nam nazwiska laureatów tegorocznej edycji naszego konkursu. Laureaci wymienieni zostaną w kolejności alfabetycznej, informacja o zdobytym miejscu zostanie przekazana podczas uroczystości, która odbędzie się 22 marca, w czwartek o godz. 10.00 w Sali posiedzeń Rady Gminy w Krupskim Młynie przy ul. Głównej 5 (obok apteki).

KATEGORIA LITERACKA:
Wiktoria Czepeczek- SP w Ożarowicach
Anna Kamińska- SP w Tworogu
Marta Maćkowiak- SP nr 10 w Tarnowskich Górach
Jagoda Pawliczek- SP w Tworogu

KATEGORIA FOTOGRAFICZNA:
Julia Gruner- SP w Tworogu
Nikola Knopik- SP nr 1 w Krupskim Młynie
Julia Kolasa- SP w Kopienicy
Marta Maćkowiak- SP nr 10 w Tarnowskich Górach
Julia Mundzik- SP nr 3 w Tarnowskich Górach
Katarzyna Pasieka- SP nr 1 w Krupskim Młynie

Serdecznie zapraszamy Laureatów oraz Opiekunów na uroczyste podsumowanie konkursu połączone z wyborem nagród.
Wszystkim Uczniom, którzy wzięli udział w konkursie oraz ich Opiekunom serdecznie dziękujemy i zapraszamy do zabawy w przyszłym roku. Nagrody pocieszenia wkrótce dostarczymy do szkół.

ORGANIZATORZY


MECZ TOWARZYSKI – 23 II 2018

Reprezentacja uczniów z naszej szkoły zmierzyła się w piątek (23.02.2018r.) z przedstawicielami Gimnazjum w Brynku w towarzyskim meczu piłki siatkówkowej.
Był to kolejny etap przygotowań do sportowych zmagań przed zawodami na szczeblu powiatowym. Dzięki ambitnej walce do samego końca reprezentacja dziewcząt i chłopców pokonała swoich rywali. Gratulujemy i trzymamy kciuki na kolejnych zawodach.
Kinga Klak


RANDKA W CIEMNO

14 lutego w bibliotece szkolnej odbyła się ,,Randka w ciemno z książką". Każdy uczeń miał możliwość wypożyczenia książki, o której... nie wiedział nic, poza jej rozmiarem. Każda z nich była bowiem zapakowana w papier i ozdobiona walentynkowym serduszkiem. Nasi uczniowie chyba lubią niespodzianki, bo wszystkie przygotowane na tę akcję książki zostały wypożyczone już w ciągu pierwszej długiej przerwy! Czy randka była udana? Na odpowiedź trzeba będzie chyba trochę poczekać. :-)Organizator: Marta Knopik


KLUB MŁODYCH ODKRYWCÓW

Nadszedł Nowy Rok, czas więc na podsumowanie, co ciekawego działo się od września w Klubie Młodych Odkrywców. W czasie cyklicznych zajęć Klubu młodzi naukowcy sprawdzali, jakie właściwości ma sok z czerwonej kapusty, dlaczego woda jest magiczną cieczą oraz na czym polega mieszanie kolorów. Dowiedzieli się, jak wytropić skrobię w produktach spożywczych, jak zrobić tęczę z cukierków, jak działa napięcie powierzchniowe wody, jaki wpływ na rośliny mają warunki zewnętrzne, dlaczego trzeba uważać mieszając sodę z octem, o czym trzeba pamiętać, budując domki dla krasnoludków, a także czy można otrzymać prąd z cytryny. Dużo emocji wywołały zabawy z powietrzem i zestawami edukacyjnymi Innogy Power Box, które otrzymaliśmy z Centrum Nauki Kopernik, a które pomagają zrozumieć zagadnienia związane z prądem i alternatywnymi źródłami energii. Bardzo ciekawe okazało się obserwowanie mikroświata przez mikroskopy i samodzielne wykonywanie preparatów. W ramach działalności Klubu odbyły się także zajęcia dla klas I-III naszej szkoły oraz dla starszej grupy przedszkolaków z Krupskiego Młyna. Przed nami jeszcze wiele naukowych doświadczeń i eksperymentów. Trzymajcie za nas kciuki!


Opiekun KMO
Anna TropperNAGRODY DLA PRYMUSÓW


Aby motywować naszych uczniów do wytrwałej pracy, staramy się co semestr nagradzać tych, którym udało się uzyskać miano PRYMUSA. W pierwszym semestrze roku szkolnego 2017/2018 taki sukces odniosło aż 29 osób. Nagrodą dla nich jest Karta Świętego Spokoju, uprawniająca do wyboru dnia bez pytania, bez zadania, bez kartkówek, zaproszenie na wybrany obiad w świetlicy szkolnej oraz relaks w kręgielni hotelu- Prawdzic Pałac. Właścicielom hotelu serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

NOWY PLAN LEKCJI

Od 12 lutego zacznie obowiązywać nowy plan lekcji.


DZIEŃ HISZPAŃSKI

23.02.2018 r. Klub europejski ,,Europa Młodych” zaprosił brać uczniowską do wspólnej zabawy pt. ,,Hiszpańskie rytmy”. Oprócz prezentacji tradycji hiszpańskich np. corridy i flamenco najbardziej widowiskowym punktem programu był występ pary tanecznej 
p. Artura Maklesa z małżonką w hiszpańskim pasodoble .
Opiekun klubu:
Elżbieta Klimaszewska


KONKURS „HUMOR W POEZJI”

Organizatorzy: Szkoła Podstawowa nr 1 w Krupskim Młynie

I. CELE KONKURSU:
• Rozbudzanie wrażliwości na piękno słowa poetyckiego.
• Zainteresowanie uczniów poezją jako sposobem wyrażania swoich uczuć.
• Stworzenie uczniom możliwości zaprezentowania uzdolnień artystycznych.
• Stworzenie uczniom możliwości zdrowej rywalizacji.

II. ZASADY UCZESTNICTWA W KONKURSIE:
1. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży w trzech kategoriach wiekowych:
I kategoria: klasy I – III SP nr 1,
II kategoria: klasy IV – VI SP nr 1,
III kategoria: klasy VII SP nr 1 oraz II, III G.
2. Do konkursu może przystąpić każdy chętny uczeń.
3. Uczestnicy konkursu prezentują wybrany utwór poetycki, zgodny z tematem konkursu Humor w poezji.
4. Utwór literacki recytuje jedna osoba (występ indywidualny).
5. Uczestników konkursu obowiązuje stosowny strój (strój galowy, przebranie).
6. Uczestnicy konkursu mogą też korzystać z rekwizytów
i podkładu muzycznego.

III. MIEJSCE I TERMIN KONKURSU
• Konkurs odbędzie się 20 lutego 2018 r. w świetlicy
szkolnej
• Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się
po zakończeniu konkursu.IV. KRYTERIA OCENY PREZENTACJI UCZESTNIKÓW:
- wybór utworu poetyckiego zgodnie z tematyką i celami konkursu,
- dykcja, intonacja,
- opanowanie tekstu na pamięć i jego interpretacja,
- dobór środków przekazu artystycznego,
- ogólne wrażenia artystyczne.

V. NAGRODY
Przewidziano nagrody za I, II, III miejsce w każdej kategorii wiekowej oraz wyróżnienia.

VI. ZGŁOSZENIE DO KONKURSU
Organizatorzy proszą o zgłaszanie się osób chętnych do udziału w konkursie do 19 lutego 2018r. bezpośrednio u pań: S. Serafin –
– Pazdygi, J. Hajdy, A. Surmickiej.Organizatorzy
PRZEDSZKOLAKI W KLUBIE MŁODYCH ODKRYWCÓW – ZABAWY Z POWIETRZEM.

11 stycznia Klub Młodych Odkrywców kolejny raz gościł starszą grupę przedszkolaków z Przedszkola w Krupskim Młynie. Tym razem zajęliśmy się tym, czego nie widać. Zrobiliśmy rakietę z balona, unosiliśmy przy pomocy suszarki piłeczki i balony, sprawdziliśmy, jak funkcjonuje elektrownia wiatrowa, dowiedzieliśmy się, jak wykorzystując reakcję chemiczną sody z kwaskiem cytrynowym napompować balonik i jakie są konsekwencje spalania się tlenu w szklance. Wszystkie te doświadczenia łączyło powietrze – bohater naszego spotkania.
Młodzi odkrywcy znowu udowodnili, że nauka może być świetną zabawą.
Do zobaczenia wkrótce.
Opiekun KMO
Anna Tropper

WARSZTATY CZEKOLADOWE PROWADZONE PRZEZ P. ANNĘ PETRYNĘ, KTÓRA BYŁA UCZESTNIKIEM PROGRAMU KULINARNEGO "MASTERCHEF".,,JEM DRUGIE ŚNIADANIE’’

Wspólne przygotowanie śniadania to już tradycja.
11 stycznia 2018r. uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej nr 1 na zajęciach wychowania fizycznego przygotowywali zdrowe i kolorowe kanapki. Praca była ciężka, ale przyniosła uczniom dużo radości. Efekty naszej pracy widać na zdjęciach.Organizator: Kinga Klak


KOMPETENCJE NA 6

Klasa V realizuje na godzinach wychowawczych program „Kompetencje na 6”, mający rozwinąć umiejętności społeczne i kreatywność uczniów. Program jest prowadzony w oparciu o scenariusze lekcji przygotowane przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Za nami pierwszy etap. Na zajęciach uczniowie wzajemnie poznali swoje talenty i mocne strony oraz zacieśniali kontakty koleżeńskie podczas grupowej pracy nad wynalazkiem. Zabawa była przednia, a kto wie, może i wynalazki, których prototypy powstały, zmienią kiedyś nasze życie. Przed nami jeszcze zajęcia o tym, jak realizować ciekawy projekt, a także konkurs z nagrodami.
Organizator:Anna Tropper

ZAJĘCIA Z ANATOMII

Dnia 10.01.2018r. w świetlicy odbyły się zajęcia z anatomii człowieka. Dzieci wykonały prace z rolek papieru toaletowego, przedstawiające układ kostny człowieka.
OGŁOSZAMY XVII POWIATOWY KONKURS ARTYSTYCZNY „ROZMAITOŚCI”

SZANOWNI PAŃSTWO,

Serdecznie zapraszamy młodzież powiatu tarnogórskiego do udziału w Powiatowym Konkursie Artystycznym. W związku z reformą edukacji niewielkim zmianom ulegnie formuła naszego konkursu. Z nazwy naszego przedsięwzięcia usunęłyśmy słowo „GIMNAZJALNE”, rozszerzyłyśmy też grono adresatów konkursu. Od tego roku nasze zaproszenie kierujemy do uczniów klas VI i starszych (VII, II i III gim). Niezmienne jest to, że gwarantujemy dobrą zabawę i atrakcyjne nagrody. Ufamy, że osoby aktywne, kreatywne i obdarzone talentem przyjmą nasze zaproszenie.
Temat tegorocznej edycji brzmi: “Ale to już było”. Uczestnicy zmagać się będą w dwóch kategoriach:
1. KATEGORIA FOTOGRAFICZNA
Należy wybrać dzieło światowego malarstwa albo kadr z filmu, a następnie przygotować zdjęcie inspirowane tym obrazem. Prace mogą być bardzo dosłowne, mogą też być żartobliwą interpretacją dzieła. Przykładowo: osoba zauroczona “Mona Lisą” Leonarda da Vinci przygotuje zdjęcie przedstawiające stateczną postać kobiecą w ciemnej sukni, z tajemniczym uśmiechem. Praca konkursowa musi się składać z dwóch elementów: wydruku dzieła i wydruku własnoręcznie wykonanego zdjęcia. Należy przesłać odbitkę fotograficzną o wymiarach 20 na 30 cm lub wydruk w jakości fotograficznej w formacie A4.

2. KATEGORIA LITERACKA
Prosimy o dokonanie przeróbki słów znanej piosenki lub wiersza. Liczymy na uczniowską pomysłowość i fantazję. Należy przesłać tekst oryginalny i jego przeróbkę (rozmiar czcionki 12, Times New Roman, Interlinia - 1,5). Należy dostarczyć 2 kopie w wydruku komputerowym.

Każdy uczestnik może spróbować swych sił w jednej lub dwóch kategoriach. Jedna osoba może przygotować tylko jedną pracę w danej kategorii. Z jednej szkoły można przesłać maksymalnie 5 prac w każdej kategorii. Ocenie nie będą podlegać prace zbiorowe i te, które nie spełniają podanych kryteriów.
Gwarantujemy atrakcyjne nagrody dla laureatów konkursu (możliwość samodzielnego wyboru!) oraz nagrody pocieszenia dla wszystkich autorów prac.

Prosimy o dokładne podpisanie prac (imię i nazwisko autora oraz jego opiekuna, nazwa i adres szkoły, telefon szkoły, klasa).
Prace należy nadesłać lub dostarczyć do 28 lutego 2018 r. na adres:
GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA, ul. Zawadzkiego 3, 42- 693 Krupski Młyn, tel. 32 285- 70- 07.
Laureaci oraz ich opiekunowie zostaną telefonicznie zaproszeni na podsumowanie XVII edycji konkursu i rozdanie nagród oraz poinformowani o dokładnym terminie spotkania.
Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej biblioteki (www.bibliotekakrupskimlyn.pl) do dnia 12 marca 2018 r. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do nieodpłatnego wykorzystania prac konkursowych w celach niekomercyjnych (np. strona internetowa, wystawa prac). Prace konkursowe literackie nie będą zwracane, prace fotograficzne będzie można odebrać po wystawie pokonkursowej w Gminnej Bibliotece Publicznej.
Będziemy wdzięczni za przekazanie naszego zaproszenia uczniom oraz zachęcenie ich
do licznego udziału.
Organizatorzy:
Szkoła Podstawowa nr 1 w Krupskim Młynie
Gminna Biblioteka Publiczna w Krupskim Młynie


ŚWIĄTECZNY KONKURS JĘZYKOWY

19 grudnia 2017r. w Szkole Podstawowej w Tworogu odbył się Międzygminny Świąteczny Konkurs Językowy. Uczniowie musieli wykazać się znajomością słownictwa związanego z Bożym Narodzeniem w języku niemieckim, angielskim i w gwarze śląskiej. 
Uczennice naszej szkoły:
Milena Arendarska, Julia Huczko, Daria Bartylak zajęły I miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów językowych!

Organizator: Sabina Mika


IV POWIATOWY ŚWIĄTECZNY KONKURS PIOSENKI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ
DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ

05.01.2018 r. w naszej szkole odbył się IV Powiatowy Świąteczny Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej „Weihnachtslieder Wettbewerb”. Konkurs był skierowany do uczniów Szkoły Podstawowej.
Głównym celem konkursu było propagowanie języka niemieckiego poprzez śpiew, a w szczególności podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności językowych. 
Podczas słuchania kolęd i utworów adwentowych po raz kolejny można było poczuć magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. 
Wśród zaproszonych gości znaleźli się uczniowie: Szkoły Podstawowej w Tworogu, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Boruszowicach,
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Potępie. Ponadto w imprezie uczestniczyli uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele.
Głównym sponsorem konkursu było Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Województwa Śląskiego w Tworogu. Za jurorskim stołem zasiedli: Pan Bertold Kubitza, przewodniczący DFK w Tworogu, Pan Krzysztof Brodziak, Pani Maria Deja i Pan Tomasz Heidenreich.
Jury wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach:
W kategorii klas I-III:
• I miejsce zajęła: Hanna Tomczyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Boruszowicach
• II miejsce otrzymały: Łucja Bochenek, Julia Brzeczkowska, Natalia Spałek, Marcel Szmude ze Szkoły Podstawowej w Tworogu
• III miejsce zająła: Wiktoria Kazuch ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Krupskim Młynie.
W kategorii klas IV-VII:
• I miejsce zajęli ex aequo: Paulina Górowska, Natalia Gawron, Kacper Jonienc, Filip Latusek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Potępie oraz Marta Caus, Emilia Jaksik, Daria Kocurek i Roksana Krok ze Szkoły Podstawowej w Tworogu
• II miejsce otrzymały: Emilia Brodziak i Magdalena Wikariak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Krupskim Młynie
• III miejsce zajęła: Milena Arendarska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Krupskim Młynie.
Organizator: Sabina Mika


KONKURS „CZYTAĆ MOŻNA WSZĘDZIE”

Nauczycielka biblioteki szkolnej zorganizowała konkurs plastyczno-fotograficzny pt. „Czytać można wszędzie”. Zadaniem uczestników było stworzenie pracy plastycznej dowolną techniką lub wykonanie fotografii interpretującej zadany temat. Jury zdecydowało o przyznaniu nagrody głównej w kategorii plastycznej Filipowi Janosze (kl. I) oraz nagrody głównej w kategorii fotograficznej Nikoli Knopik (kl. III gim.). Ocenie podlegały kreatywność, wkład pracy, jakość wykonania oraz zgodność z tematem. Rozdanie nagród miało miejsce tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w konkursie. Prace będzie można oglądać w bibliotece szkolnej do końca stycznia.
Poniżej prezentujemy nagrodzoną pracę Nikoli Knopik.
ŻYCZENIA

Wszystkim Rodzicom, Uczniom, Absolwentom i Przyjaciołom naszej szkoły życzymy pięknych, prawdziwie rodzinnych, dających siłę, radość i nadzieję Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiego dobra w Nowym Roku.
 
                                                           Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 1 BEZPŁATNE PRZEJAZDY W MZKP

Międzygminny Związek Komunikacji Pasażerskiej w Tarnowskich Górach od 1 stycznia 2018r. umożliwia dzieciom i młodzieży od 7 do 16 roku życia przemieszczanie na podstawie ulgi zapisanej na Śląskiej Karcie Usług Publicznych. W związku z tym prosimy uczniów naszej szkoły o wyrobienie spersonalizowanej Karty ŚKUP w dowolnym Punkcie Obsługi Klienta na terenie MZKP i KZK GOP (najbliższy pkt.: dworzec autobusowy w Tarnowskich Górach od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 18:00, w soboty 9:00 - 15:00).
Do czasu zakodowania ulgi na spersonalizowanej Karcie ŚKUP dokumentem uprawniającym dzieci i młodzież do bezpłatnych przejazdów będzie ważna legitymacja szkolna (do 31 marca 2018r.).


MIKOŁAJKOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

13 grudnia 2017r. w naszej szkole zakończył się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego Dziewczyn. W rozgrywkach wzięło udział 11 uczennic z klas II i III Gimnazjum oraz VIIab Szkoły Podstawowej. Turniej został rozegrany systemem ,,każdy z każdym’’. Gratulujemy zwyciężczyniom i zapraszamy za rok.
Poniżej przedstawiam wyniki:
I miejsce: Natalia Mika i Agata Piekacz
II miejsce: Emilia Paszko
III miejsce: Nikola Piegza
Organizator: Kinga Klak


OGŁOSZENIE O KONKURSIE

Miło nam ogłosić, że nasza szkoła organizuje IV Powiatowy Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej. Poniżej zamieszczamy kartę zgłoszenia oraz regulamin do pobrania. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie.


SPOTKANIE ZE ŚW. MIKOŁAJEM

Na ten dzień warto czekać cały rok! 6 grudnia do naszej szkoły przybył św. Mikołaj w towarzystwie swoich aniołów. Najpierw uczniowie kl. I-VI zobaczyli występ młodszych kolegów i przywitali zacnego Gościa. Zmęczony długą podróżą św. Mikołaj odpoczął chwilę w świetlicy, a potem spotkał się z każdą klasą, by osobiście pochwalić za to, co dobre i pouczyć, jak stawać się lepszym człowiekiem. Święty Biskup wie, że potrzebujemy słodyczy, dlatego każdego ucznia poczęstował watą cukrową. Przy pożegnaniu św. Mikołaj wyznał, że tak grzecznych dzieci i nauczycieli jeszcze nigdy nie widział! To pozwala nam wierzyć, że za rok odwiedzi nas ponownie.
Serdecznie dziękujemy sponsorowi - firmie WITRAFOL - za finansowe wsparcie św. Mikołaja i naszej szkoły.

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

W środę 6. grudnia 2017r. uczniowie klas IV-VII szkoły podstawowej oraz II-III gimnazjum mieli okazję wziąć udział w Konkursie Pięknego Czytania w Języku Angielskim. Uczniowie pojedynczo wchodzili do sali i czytali znane, przygotowane wcześniej przez nauczyciela teksty. Komisja konkursowa w składzie Z. Łukasiewicz, B. Brol oraz K. Jonek oceniała prawidłową wymowę, akcentowanie poszczególnych słów oraz zdań. Przyznano pierwsze miejsca w trzech kategoriach oraz kilka wyróżnień. W klasach IV-VI zwyciężczynią została Oliwia Łopata (kl. 4a). Przyznano również drugie miejsce, które ex aequo zajęły Alicja Tunia-Jaworska (kl.4a) oraz Kinga Słupska (kl. 5). W klasie VII wygrała Olga Bartczak (wyróżnienie dla Darii Bartylak), a w gimnazjum I miejsce zajęła Nikola Knopik z kl. 3 gim. (wyróżnienie dla Małgorzaty Makowskiej).
Gratulujemy! 

Organizator: Barbara BrolSPOTKANIE Z PANEM MARCINEM GRABIŃSKIM – 4 XII 2017

Niepełnosprawność i to, co otrzymujemy od losu, nie jest przeszkodą, aby spełniać swoje marzenia. O tym przekonał uczniów naszej szkoły pan Marcin Grabiński – niewidomy sportowiec, który realizuje swoje pasje mimo dysfunkcji wzroku. Walczy z niepełnosprawnością, podejmując ciągłe wyzwania. Swoją przygodę ze sportem rozpoczął
w dyscyplinie zwanej ,,goal-ball’’ (dzwoniąca piłka), później były sprinty i siłownia. Obecnie biega maratony! Przygoda Pana Marcina z bieganiem rozpoczęła się po namowie niewidomego wuja. Sport to nieodłączna część życia pana Marcina Grabińskiego. Jego mottem jest hasło: „Nie widzę przeszkód”.
Zachęcamy do śledzenia sukcesów p. Marcina Grabińskiego na stronie internetowej: http://marcingrabinski.pl/
Organizator: Kinga KlakVI KONKURS PIOSENKI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ W BORUSZOWICACH


29 listopada 2017 r. odbył się VI Międzygminny Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej w Boruszowicach, w którym uczennice naszej szkoły (Milena Arendarska, Julia Huczko, Daria Bartyla, Magdalena Zuń, Maja Kaczmarek, Paulina Zaręba, Zuzanna Kopeć, Magdalena Wikariak i Oliwia Łopata) mogły wykazać się umiejętnościami językowymi i muzycznymi. W tym roku uczestnicy konkursu musieli wybrać jeden utwór z lat 60, 70 lub 80-tych.

Miło nam poinformować, że w kategorii klas IV-VII , II miejsce zajęła Oliwia Łopata, która zaśpiewała piosenkę Andrea Berg, pt: „Du kannst nicht richtig lügen”.
Serdecznie gratulujemy.

DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Dnia 27.11.2017r. obchodziliśmy w świetlicy szkolnej "Dzień pieczonego ziemniaka". Z tej okazji przygotowaliśmy ciekawostki o pochodzeniu ziemniaka, kilka konkurencji z jego udziałem i magiczne pieczątki z których stworzyliśmy jesienne drzewka. 
Na koniec była degustacja frytek. Wszystkie dzieci były przeszczęśliwe.
Organizator: Sylwia Serafin-Pazdyga

DZIEŃ KREDKI

Takiego dnia nie można świętować inaczej, niż tylko poprzez warsztaty kredkowe. Mogliśmy bawić się kolorami, kształtami.
Rywalizowaliśmy w ostrzeniu kredek-najdłuższe "falbanki" to doskonały materiał do wykonania kolorowych arcydzieł.Organizatorki: Sylwia Serafin-Pazdyga, Anna Wosińska
DZIEŃ MISIA

Jak co roku, naszą szkołę odwiedził ktoś olbrzymi, serdeczny i skory do przytulania - pluszowy Miś. 
Ponieważ sam jest łasuchem, więc i nam przyniósł coś słodkiego.Organizatorki: Sylwia Serafin-Pazdyga, Anna Wosińska


KONCERT PROFILAKTYCZNY

W poniedziałek 20 listopada w Szkole Podstawowej Nr 1 w Krupskim Młynie odbyły się warsztaty profilaktyczno-muzyczne pt. 
Szkoła wolna od uzależnień „ ZŁO DOBREM ZWYCIĘŻAJ” w wykonaniu Wiesława „Blachy” Błażkiewicza. 
Program rekomendowany jest przez Kazimierza Kardynała Nycza – Metropolitę Warszawskiego.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas V-VII Szkoły Podstawowej i II, III Gimnazjum.
Artysta zaprezentował swoje zdolności muzyczne, a także uświadomił uczniom, jak zgubnym nałogiem jest palenie papierosów, picie alkoholu, branie narkotyków i dopalaczy. 
Wielokrotnie podkreślał, że nałogi są dla człowieka „wyrokiem śmierci”. On sam walczył z dwoma wyrokami - uzależnieniem
i chorobą nowotworową. Po długiej i nierównej walce wyszedł z nałogu, z czasem pokonał nowotwór, cudem ocalał i zaczął walczyć o swoje życie. 
Ciężka choroba, leczenie, nadzieja na wyzdrowienie i wiara spowodowały, że dziś uczy młodzież, jak ważne w życiu są prawdziwe wartości i szacunek okazywany innym. 
Pan Wiesław swoje emocje ukazuje poprzez muzykę – to ona sprawiła, że stał się innym człowiekiem. Zachęcał młodych ludzi, aby i oni odkrywali w sobie talenty.
Dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Krupski Młynie za sfinansowanie warsztatów.
Organizator: Ewelina Adamska
NAGRODZENI W KONKURSIE „ERLEBNISREISE MIT DEUTSCH- Z NIEMIECKIM W DROGĘ”

W październiku 2017 r. grupa uczniów z klasy III Gimnazjum wzięła udział w ogólnopolskim konkursie „Erlebnisreise mit Deutsch/ z niemieckim w drogę”, zorganizowanym przez Instytut Goethego w Warszawie wraz z Wydawnictwem LektorKlett.
Uczniowie pod kierunkiem nauczyciela mieli za zadanie zaprojektować swoją własną kartkę pocztową wraz z opisem w języku niemieckim, nawiązującym do tytułu projektu
„ z niemieckim w drogę”. Efekty pracy uczniów były zaskakujące. Spośród wielu ciekawych prac wybrano dwie najlepsze.
8 listopada 2017 r. opublikowano na stronie Goethe-Institut wyniki konkursu. Ku miłemu zaskoczeniu nasi uczniowie zostali nagrodzeni. Dzięki ich ciężkiej pracy szkoła otrzymała jeden z 1000 pakietów z materiałami dydaktycznymi do wykorzystania w nauce i promocji języka niemieckiego.
W projekcie udział wzięli: Nikola Knopik, Agata Piekacz, Sandra Wojtunik, Bartosz Ziaja, Bartłomiej Neumann, Piotr Ziaja, Milena Psiuk, Marcelin Kotucha, Aleksander Smoll, Emilia Gad, Małgorzata Makowska, Michał Dudek.
Uczniowie pracowali pod opieką nauczycielki języka niemieckiego, p. Sabiny Miki. PIRAMIDA ZDROWEGO ŻYWIENIA

Dnia 8 listopada 2017r. upłynął termin składania prac w konkursie plastycznym
pt. ,,Piramida Zdrowego Żywienia’’. Konkurs był przeznaczony dla uczennic klas IV naszej szkoły . Jego głównym celem było poznanie najważniejszych składników odżywczych i ich prawidłowy dobór w codziennej diecie. Regularna aktywność fizyczna to również nieodłączna część tego schematu. Wśród nagrodzonych uczennic znalazły się:
miejsce I: Sandra Walczak
miejsce II: Zuzanna Kopeć i Zosia Konieczny
miejsce III: Oliwia Łopata
wyróżnienie: Alicja Tunia-Jaworska, Weronika Pęcherska, Paulina Zaręba, Emilia Brodziak,
Magdalena Wikariak.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.Organizator: Kinga Klak


DZIEŃ WOLNY

Przypominamy, że wtorek - 31.10.2017r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Od godz. 8:00 do 14:00 w świetlicy szkolnej pełnione będą dyżury nauczycielskie. 


HERBATKA Z BEATLESAMI
 
We wtorek 24.10.2017r. klub europejski „Europa Młodych” zaprosił całą brać uczniowską na „Herbatkę z Beatlesami”. W kawiarence w stylu angielskim rozbrzmiewała muzyka słynnego zespołu z Liverpolu, częstowano herbatką i keksem.Opiekun klubu E. Klimaszewska


ZAMKNIĘCIE ULICY DĄBROWSKIEGO

Drodzy Rodzice,
Informujemy, że w związku z przebudową ulicy Dąbrowskiego w dn. 26.10 - 30.11.2017r. nastąpią zmiany w organizacji ruchu.
W pierwszym etapie remontu wejściem do szkoły będą drzwi od strony małego boiska (przejście bramą wiodącą do hali sportowej). W drugim etapie dostępne będzie wejście główne. 
Prosimy o respektowanie znaków drogowych i zapór oraz zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa. 


PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Dnia 25.10.2017 roku w naszej szkole odbyło się pasowanie na ucznia klasy I. Dzieci przygotowały piękny, pełen emocji występ. Wykazały się doskonałą znajomością szkoły, odpowiadając na przygotowane pytania. Po uzyskaniu „akceptacji” rodziców i nauczycieli pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów. Na pamiątkę uczniowie otrzymali dyplomy, książki oraz drobne upominki. Uroczystość uświetnili rodzice, przygotowując słodki poczęstunek.

Organizator: Maria MielczarekSPOTKANIE Z PANEM MARCINEM ŚWIERCEM - 23 X 2017

W tym roku uczniowie klas IV - VI Szkoły Podstawowej mieli możliwość sprawdzenia swojej kondycji i sprawności fizycznej na zajęciach, które przygotował Pan Marcin Świerc - polski biegacz długodystansowy, ultramaratończyk i złoty medalista polskiej kadry narodowej w biegach górskich na długim dystansie. Uczniowie mieli również okazję dowiedzieć się, jak rozpocząć przygodę z bieganiem. Składamy serdeczne podziękowania za przybycie i spotkanie z dziećmi.
Zachęcamy do śledzenia dalszych sukcesów p. Marcina Świerca na stronie internetowej: www.marcinswierc.pl.
Organizator: Kinga KlakSZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

Reprezentacja młodych, rozbieganych uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Krupskim Młynie reprezentowała Gminę w Powiatowych Biegach Przełajowych. Na boisku LKS-u Olimpii Boruszowice 17 października 2017 roku miało miejsce wspaniałe sportowe święto. Piękna pogoda, świetnie przygotowany obiekt oraz walka w duchu fair play sprzyjały sportowej rywalizacji uczniów o miano najlepszej sztafety powiatu tarnogórskiego. Pomimo ambitnej walki z rywalami i „samym sobą” nasi uczniowie wybiegali bardzo dobre IV miejsce w kategorii dziewcząt i V miejsce w kategorii chłopców.
Wielkie brawa dla całej reprezentacji, którą tworzyli uczniowie VII klasy Szkoły Podstawowej oraz II i III Gimnazjum.

Skład sztafety dziewcząt: Paulina Siarnowska, Emilia Paszko, Wiktoria Nowak, Natalia Mika, Karolina Macura, Maja Miszczak i Roksana Schindzielorz

Skład sztafety chłopców: Miron Kotucha, Piotr Ziaja, Krzysztof Zubik, Bartłomiej Neumann, Antonii Lalak, Patryk Waszczyszyn i Kamil Zubik
Opiekun: Artur MaklesKOLOROWE KOKTAJLE – X 2017
 
Koktajle - zdrowe, pyszne i pożywne. Właśnie takie mieszanki zmiksowanych owoców w połączeniu z innymi dodatkami przygotowali uczniowie naszej szkoły na zajęciach wychowania fizycznego pod opieką nauczyciela. Po ciężkiej pracy 
i skomponowaniu kolorowych koktajli oddali się degustacji samodzielnie przyrządzonych posiłków. Efekty pracy uczniów można zobaczyć na zdjęciach.


Organizator: Kinga KlakSPOTKANIE AUTORSKIE Z P. PAWŁEM BERĘSEWICZEM.

12 października 2017r. Krupski Młyn odwiedził niecodzienny gość. Autor książek, tłumacz, anglista, świetny opowiadacz, pedagog - PAWEŁ BERĘSEWICZ.
W spotkaniu, na zaproszenie dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej; p. Barbary Miklis, uczestniczyli uczniowie klas trzecich i czwartych ze Szkoły Podstawowej nr 1w Krupskim Młynie. Na początku spotkania autor sprawdził znajomość j. angielskiego u dzieci. 
Uczniowie wypadli całkiem nieźle, więc pan Beręsewicz zaczął opowiadać o swojej twórczości. Były to poważne rozmowy o książkach przy "herbatce". Ochotników do wyznaczonych zadań nie brakowało. W trakcie spotkania autor opowiadał o bohaterach, nie zdradzając finału opowiadanych przygód. Spotkanie zakończyły liczne pytania skierowane do gościa, zakup książek autora, niezapomniana sesja zdjęciowa oraz prezenty w postaci zakładek z autografem autora.Organizator: Barbara Miklis z GBP, Anna WosińskaKONSULTACJE DLA RODZICÓW

Przypominamy Rodzicom, że dnia 18.10.2017r. od godz. 17:00 do 18:00 do Państwa dyspozycji pozostają wszyscy nauczyciele uczący w naszej szkole. Zainteresowanych Rodziców serdecznie zapraszamy na konsultacje.


KLUB MŁODYCH ODKRYWCÓW

W czwartek 5 października gościliśmy w naszej pracowni przyrodniczej starszą grupę przedszkolaków z Przedszkola w Krupskim Młynie. Dzieci poznały pracownię i wzięły udział w zajęciach Klubu Młodych Odkrywców. Młodzi naukowcy sprawdzili, jak działa „czarodziejski” płyn z czerwonej kapusty, dowiedzieli się, jak zabarwić na różne kolory białe kwiaty, nie używając pędzla, dotykali pni drzew, wąchali pachnące rośliny, poznali jadalne kwiatki, obserwowali świat przez lupy, zobaczyli, jak tonie „Nurek Kartezjusza”. Mamy nadzieję, że te zajęcia to początek naukowej przygody, bo najlepszym środkiem przekazu jest magia – magia odkrycia, zachwytu i radości.Organizator: Anna Tropper, opiekun KMOSZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

Mimo niesprzyjających i trudnych warunków pogodowych uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Krupskim Młynie reprezentowali naszą Gminę w Powiatowych Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się 12 października 2017r. na boisku Olimpii Boruszowice. Zawodnicy rywalizowali na dystansie 800 metrów. Chłopcy wywalczyli miejsce na podium, zajmując trzecią lokatę, dziewczyny zaś zajęły czwarte miejsce.
Reprezentanci naszej szkoły wystąpili w następującym składzie:
Dziewczęta: Liwia Gołębiowska, Julia Schindzielorz, Oliwia Kędzierska, Lena Pazdyga, Zuzanna Kopeć, Weronika Pęcherska, Nikola Ejbin.
Chłopcy: Semir Karaś, Marek Gawlik, Michał Taiber, Dawid Szramek, Maciej Lalak, Wojtek Ziaja, Tomasz Biesik.
Gratulacje dla wszystkich biegaczyOpiekun: Kinga Klak


KONKURS LEKKOATLETYCZNY

29.09.2017r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Krupskim Młynie zakończył się pierwszy sportowy konkurs - ,,Sylwetki polskich lekkoatletów’’. Jego celem było podsumowanie zmagań polskich reprezentantów podczas Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce – Londyn 2017. O zajętych miejscach decydowała technika wykonania prac i dobór informacji.
Poniżej przedstawiam wyniki konkursu:
I miejsce: Paulina Siarnowska
II miejsce: Oliwia Łopata
III miejsce: Emilia Brodziak i Paulina Zaręba
Wyróżnienie: Zofia Konieczny

Wszystkim biorącym udział gratulujemy


Organizator: Kinga Klak

„ZIEMIA – WSPÓLNOTA WSZYSTKICH ISTOT”

26 września o godzinie 9.00 otworzyliśmy nową, funkcjonalną i nowoczesną pracownię przyrodniczo-ekologiczną. Na uroczystości gościliśmy między innymi prezesa WFOŚiGW w Katowicach, pana Andrzeja Pilota, wójta naszej gminy, pana Jana Murowskiego, przewodniczącą Rady Gminy Krupski Młyn, panią Różę Ochmann-Szygułę, sekretarza gminy, panią Danutę Pries, projektanta pracowni, pana Alberta Wojakowskiego, inspektora nadzoru, który pilnował jakości i fachowości wykonywanych prac, pana Roberta Bala oraz prezesa firmy, która wykonała prace budowlane, pana Czesława Słomiana. Opiekun pracowni pani Anna Tropper wraz z uczniami przeprowadziła pokaz doświadczeń i eksperymentów przyrodniczych. Pracownia odnowiona i wyposażona została ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w wysokości 37500 zł oraz budżetu gminy Krupski Młyn w ramach projektu „Ziemia – Wspólnota Wszystkich Istot”. Służyć ona będzie lepszemu poznawaniu przedmiotów przyrodniczych, kształtowaniu aktywnych postaw proekologicznych oraz rozwijaniu pasji i ciekawości świata.
Pracownia wyposażona została w sprzęt laboratoryjny i badawczy, pomoce dydaktyczne, sprzęt multimedialny, nowe meble, ławki i krzesła. Wierzymy, że doświadczenie i eksperyment, przeprowadzane w takim miejscu z niejednego z nas wydobędzie prawdziwego geniusza...

LEKCJA O CHLEBIE

26 września klasy III zorganizowały lekcję o chlebie.
Dzieci przyniosły różne rodzaje pieczywa. Delektowały się jego smakiem podczas słuchania opowiadania Renaty Piątkowskiej o powiedzeniach o chlebie.
Punktem kulminacyjnym lekcji był pokaz wyrabiania chleba na zakwasie. Po nim, każde dziecko miało okazję spróbować zdrowego wypieku posmarowanego masłem ziołowym.
Częstowaliśmy się również pysznym chlebkiem cebulowym.
Umiejętność robienia chleba dzieci mogły doskonalić w domu, gdyż każde z nich otrzymało zakwas i przepis na chleb.
Zajęcia sprawiły uczniom wiele radości oraz umożliwiły zdobycie nowych doświadczeń.

p. Anna Wosińska, p. Piotr Kazuch, p. Sylwia Serafin-Pazdyga.

DZIEŃ MARCHEWKI

25.09.2017r. w naszej szkole zorganizowany został „Dzień Marchewki”. Klasy I-III SP wykonywały surówki z warzyw i owoców, kolorowały obrazki, wysłuchały wiersza
z inscenizacją pt. „Na marchewki urodziny” oraz „Marchewka”. Cała szkoła była udekorowana obrazkami i hasłami związanymi z marchewką. Z tej okazji też świetlica szkolna ogłosiła konkurs na najciekawszego stwora zrobionego z warzyw. Pomysłowość dzieci przeszła nasze oczekiwania. Zabawa była przy tym przednia, sami zobaczcie.Organizator: Sylwia Serafin - Pazdyga, Bożena Huczko, Beata Murowska, Aleksandra Mróz
„BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”
Wrzesień to czas powrotu do szkoły. Pragniemy, aby ten okres był dla wszystkich bezpieczny
i przyjemny, dlatego w dniu 13.09.2017r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Krupskim Młynie, spotkali się z przedstawicielami Komendy Powiatowej w Tarnowskich Górach.
Podczas prelekcji stróże prawa omówili z dziećmi zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kładąc szczególny nacisk na bezpieczeństwo pieszych na drodze, oraz bezpieczeństwo dzieci
w kontaktach z obcymi. Atrakcją spotkania była policyjna maskotka Sznupek.

Organizator: Aleksandra Mróz, Ewelina AdamskaSPRZĄTAMY ŚWIAT

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w akcji „Sprzątanie Świata”. W czwartek 14 września zbieraliśmy śmieci na terenie naszej miejscowości.
Celem tegorocznej akcji było zwrócenie uwagi na to, że wszystko, co potocznie nazywamy „śmieciami” można wykorzystać jako surowce wtórne. Dzięki ich segregacji i ponownemu wykorzystaniu ratujemy nasze środowisko.Organizator: E. KlimaszewskaOGÓLNOPOLSKI DZIEŃ DRUGIEGO ŚNIADANIA

12 września 2017r. po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Drugiego Śniadania. Z tej okazji uczennice klas gimnazjalnych wraz z opiekunem przygotowały zdrowe minikanapki, którymi poczęstowały wszystkich uczniów i pracowników szkoły.
Teraz już wiemy, jak ważne jest drugie śniadanie w naszej codziennej diecie.Organizator: Kinga Klak


WYWIADÓWKA

Serdecznie zapraszamy Rodziców na pierwsze spotkanie, które odbędzie się dn. 20.09.17r. (środa):
  • o godz. 17:00 - kl. I - III SP
  • o godz. 18:00 - kl. IV - VII oraz II i III G.

NOWE PRZERWY!

Informujemy, że dla dobra dzieci zmieniliśmy długość przerw. Prosimy o zapoznanie się z nowym rozkładem dzwonków.


PODRĘCZNIKI NA NOWY ROK SZKOLNY 2017/2018

Poniżej do pobrania wykaz podręczników na nowy rok szkolny. Podręczniki do religii, języka mniejszości narodowej - języka niemieckiego oraz wychowania do życia w rodzinie nie są dotowane, należy je kupić we własnym zakresie.

REFORMA EDUKACJI I NOWY ROK SZKOLNY

Jak będą przebiegały zmiany w kolejnych latach?

Rok szkolny 2017/2018

• Z dniem 1 września Zespół Szkół w Krupskim Młynie zostanie przekształcony w ośmioklasową szkołę podstawową. Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 4 września o godzinie 9:15 na podwórku szkolnym.
   Msza święta rozpoczynająca rok szkolny odbędzie się w kościele p.w. św. Józefa w Krupskim Młynie o godzinie 8:00;
• Uczniowie kończący klasę VI szkoły podstawowej będą podlegać promocji do klasy VII szkoły podstawowej. Rozpocznie się tym samym wygaszanie gimnazjów – nie będzie prowadzona rekrutacja;
• W roku szkolnym 2017/2018 i 2018/2019 w przekształconej szkole podstawowej prowadzone będą także klasy dotychczasowego gimnazjum, aż do czasu wygaszenia kształcenia.

Rok szkolny 2018/2019

• Ostatni rocznik dzieci klas III ukończy gimnazjum;
• 1 września 2019 r. w ustroju szkolnym nie będą już funkcjonowały gimnazja;

Rok szkolny 2019/2020

• W klasach I liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół pierwszego stopnia edukację rozpoczną uczniowie kończący klasę III gimnazjum i dzieci kończące klasę VIII szkoły podstawowej;
• Uczniowie kończący gimnazjum będą kształcili się w 3-letnich liceach ogólnokształcących i 4-letnich technikach, natomiast uczniowie kończący VIII klasę szkoły podstawowej rozpoczną naukę w 4-letnim liceum lub 5-letnim technikum. Uczniowie będą mogli także kontynuować naukę w I klasie branżowej szkoły pierwszego stopnia;
• Dotychczasowe trzyletnie liceum ogólnokształcące z dniem 1 września 2019 r. stanie się czteroletnim liceum ogólnokształcącym;
• Dotychczasowe czteroletnie technikum z dniem 1 września 2019 r. zostanie przekształcone w pięcioletnie technikum; 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego